ösztrogén

Tisztelt Dr.Nő/Úr! 40 évesen kivették a méhemet, petefészkeket.. Az ösztrogén szintem 60, 0 pmol/l volt tavaly, amikor megnézték. A kérdésem az lenne, szedjek-e valamilyen kevéske hormonpótlót és mi lehetne az, de nem tudom, hogy a visszerességemet ez nem befolyásolja-e, mivel egyik ágon 7-szeres a trombózis kialakulása, ezt is megnézték vérvételen.Visszérrel műtöttek.Állandószapora szívveréssel küzdök..leleteim, labor szinte semmi csillag.EKG, szívultrahang, holter semmi eltérést nem mutat.Befolyásolhatja e a szapora szívverést ez az alacsony ösztrogén szint.Köszönöm előre is válaszát Üdv. Á: -né

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza östrogén témában

Az ösztrogén a petefészek tüszőiben termelődő női nemi hormon.

Ösztrogént elsősorban a petefészek állít elő, de előállít a sárgatest és kisebb mennyiségben a mellékvesekéreg is. Más szövetei is a szervezetnek mint pl. zsírszövetek, izmok és csontszövetek is termelnek kisebb mennyiségben ösztrogént. Ezért van a kövér nőknek magasabb ösztrogéntükre mint a soványabbaknak.

Az ösztrogénnek döntő szerepe van a női nemi jelleg kialakításában és fenntartásában.

A havi ciklus során jelenlétének köszönhető, hogy a méhnyálkahártya előkészül a petesejt befogadására.

Klimax idején az ösztrogénszint jelentősen lecsökken. A változó korú nők csaknem felének kell szembenéznie e kellemetlenséggel.

A változókor hormonális és élettani hatásai sokakat nagyon megviselnek, míg másoknak nem okoznak problémát. Az akár több évig is tartó időszak alatt megjelennek, elmúlnak vagy stabilizálódnak az ösztrogénhiányos tünetek.

A változó kori ösztrogénhiányos állapot nagymértékben ronthatja a közérzetet, a teljesítő- képességet, és összességégben az életminőséget.

Visszér miatt ösztrogén adása kockázatos.

Változókori kivizsgálásra van szükség, menopausa

szakambulanciát keressen fel.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. június 29., 12:21; Megválaszolva: 2012. július 01., 13:27
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...
Egyéb készítmények hatása a...
Tisztelt Doktor Úr! A napokban arcüreggyulladás miatt antibiotikumos kevert orrcseppet kaptam. Illetve aranyeres panaszok miatt Reparon vagy Hemorid...
Tabletta miatt lehet?
Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát...