Biszfenol-A téma
Mindennapi mérgeink: biszfenol-A
WEBBeteg - Faar Ida, újságíró - 2020-01-24 14:35
A biszfenol-A (BPA) korunk talán legellentmondásosabb szintetikus vegyülete, amely észrevétlenül mindennapjaink részévé vált. Káros hatásait számtalan tudományos kutatás igyekszik igazolni - bár a hatóságok szerint határértéken belüli alkalmazása biztonságos, sem megerősíteni, sem kizárni nem tudják teljes biztonsággal az emberi szervezetre gyakorolt káros hatásait.
A szintetikus vegyi anyagok egészségkárosító veszélyeire figyelmeztet a WHO
MTI - 2013-02-21 10:41
A szintetikus vegyi anyagok egészségkárosító hatásának veszélyeire figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az ENSZ Környezetvédelmi Programjának (UNEP) közös tanulmánya, amely az eddigi legátfogóbb az emberi hormonrendszerre nézve káros anyagokról, az úgynevezett EDC-kről.
Rákkeltő csomagolások és használati tárgyak
Független Hírügynökség - 2010-05-13 18:37
Rákkeltő és hormonhatású anyagot tartalmaznak a cumisüvegek, üdítőitalos- és ásványvizes palackok, illetve mikrohullámú sütőben használható műanyag edények gyártására használt polikarbonát műanyagok. Forró folyadék, hosszú ideig tárolt víz, illetve a mikrózás és a napsütés hatására biszfenol-A oldódik ki a műanyag tárolóedényekből.
Veszélyes lehet a műanyag palack
MTI - 2009-12-15 16:06
A műanyag palack és számos más termék egyik összetevőjeként használt biszfenol-A nevű vegyszerről először mutatták ki francia kutatók, hogy káros hatással lehet az emésztőrendszerre.
Egyre többen hagynak fel a bisphenol-A használatával
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos - 2009-03-16 12:46
A bisphenol-A (biszfenol-A, BPA) vegyület CD-tokok, játékok, élelmiszer-csomagoló fóliák, cumisüvegek, élelmiszer- és italtárolók egyik összetevője, ezáltal szinte minden nap valamilyen formában kapcsolatba kerülünk vele.
Tovább marad a szervezetben a biszfenol
MTI - 2009-01-28 15:50
A palackokhoz és háztarási műanyagokhoz használt biszfenol-A (BPA) nevű mérgező anyag tovább marad az ember szervezetében, mint azt korábban gondolták. Nemcsak étellel, csapvízzel, de háziporral is bejuthat a szervezetbe, ahol az ösztrogén termelést megzavarva anyagcserezavart okoz, gyerekeknél pedig a központi idegrendszer működését befolyásolja.
A szívnek és májnak is árthat a műanyag ételdoboz
Független Hírügynökség - 2008-09-17 11:38
Amerikai tudósok ismét megkongatták a vészharangot a műanyag cumisüvegek és ételdobozok miatt. Egy vizsgálat ugyanis kiderítette, hogy a biszfenol-A elnevezésű vegyület - amely az ilyen edények anyagában megtalálható - cukorbajt, szív- és érrendszeri betegségeket továbbá májműködési zavarokat okoz.
Az elhízás a cumisüveggel kezdődik
Független Hírügynökség - 2008-05-15 08:52
A felnőttkori elhízást okozhatják olyan vegyi anyagok is, amelyeknek az ember csecsemő korában van kitéve. Ilyen anyagokat tartalmaznak például a cumisüvegek vagy más műanyag konyhai edények. Az elhízásról folyó genfi európai kongresszuson három egymástól független tanulmányt is ismertettek erről.
Az EU újra megvizsgálja a cumisüvegeket
Független Hírügynökség - 2008-05-07 09:20
Az Európai Unió Élelmiszerbiztonsági Hatósága (EFSA) bejelentette, hogy újból megvizsgálja azt a műanyag cumisüveget, amelynek betiltására Kanada nemrég megtette az első lépést. Az EFSA 2007 januárjában még biztonságosnak minősítette a bisfenol A-t tartalmazó cumisüvegeket.