Óvoda téma
Folytatódik a köznevelésben dolgozók tesztelése
koronavirus.gov.hu/MTI
Januárban is folytatódik a köznevelésben dolgozók tesztelése annak érdekében, hogy az óvodákban és iskolákban mindenki egészségesen kezdje meg a munkát január 4-én - mondta a köznevelésért felelős államtitkár a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján.
Csütörtök estig lehet jelentkezni az óvodai, iskolai dolgozók gyorstesztelésére
koronavirus.gov.hu/MTI
Csütörtökön 20 óráig van lehetőségük online időpontot foglalni az óvodai és általános iskolai dolgozóknak az iskolakezdés előtti, január eleji gyorstesztelésekre - közölte a Miniszterelnökség kedden az MTI-vel.
Gyermeknevelési naptár: óvodáskor
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter főorvos
A szülő legfontosabb tennivalói és buktatói a gyermek háromévestől hatéves koráig.
Stresszhelyzetek a gyermekkori hasfájás hátterében
WEBBeteg - Irinyi-Barta Tünde, okleveles táplálkozástudományi szakember
A helyes étkezési szokások kialakítását gyermekkorban kell elkezdeni, ugyanis amelyeket gyermekünk megtanul és elsajátít, azokat viszi tovább élete során. A kiegyensúlyozott táplálkozásnak köszönhetően hosszabb, egészségesebb életre van kilátásuk, és nagyobb eséllyel kerülik el őket azok a megbetegedések, amelyek összefüggésbe hozhatóak az étrenddel.
Fokozott a szülők és a tanárok felelőssége - Tünetes gyereket ne engedjünk közösségbe!
koronavirus.gov.hu
A közelgő tanévkezdés miatt fontos tudatosítani, hogy most a járványhelyzet miatt fokozott a szülők és a tanárok felelőssége. A pedagógusoknak a szokásoknál is nagyobb figyelemmel kell lenni mind a saját, mind a gyermekek, a diákok egészségi állapotára, és koronavírus-fertőzésre utaló tüneteire.
A nyári táborok, óvodai, bölcsődei ügyeletek nem maradnak el
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
A hazánkat is sújtó koronavírus-világjárvány miatti egészségügyi óvintézkedések alaposan próbára tették március elejétől hazánk minden lakosának a tűrőképességét.
Milyen betegségeket kaphat el a gyerek az óvodában, iskolában?
WEBBeteg - Czibere Anikó, újságíró
Minden szülő jól tudja, ha máshonnan nem, hát tapasztalatból, hogy a közösségben töltött 10 hónap egyenlő a különböző betegségek, fertőzések szezonjával. Mire lehet számítani, hogyan tudunk védekezni, és megelőzni a sok betegséget?
Egyre több a tetves gyerek
Több mint TestŐr
A nyári szünet befejeztével évről évre visszatérő jelenség az iskolákban, óvodákban, ritkábban a bölcsődékben is a tetvek megjelenése. A vérszívó élősködők sokszor kiirthatatlannak tűnnek. Sokszor a családok egymás után veszik a tetűirtó szereket, és ezek a vegyszerek a bőrön keresztül természetesen a véráramba is bekerülnek. Léteznek gyógynövényes megoldások is, amik használata után természetesen ugyanúgy a sűrű fogú fésűvel kell kifésülni a serkéket a hajszálakból. De sokszor a gyógynövényes megelőzés is hatásos lehet.
Ne riogassuk gyermekeinket az iskolai élményekkel
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
Kezdetét vette az új tanév, amit sok diák kíváncsisággal vár, így nagyon fontos, hogy a szülők, nagyszülők semmilyen körülmények között ne riogassák a gyermekeket az iskolakezdéssel, a pedagógusok személyével és a nem létező, okafogyott rémtörténetekkel, büntetésekkel. A diákok napjukból mintegy nyolc órát az adott oktatási intézményben töltenek. Nem mindegy, milyen lelki, egészségi és fizikai állapotban állnak a kihívások elé.
Az óvodáskori készségfejlesztés megkönnyíti az iskolakezdést
Több mint TestŐr
Az iskola előtti készségfejlesztés fontosságát ma már nem vitatják. De a megváltozott elvárási rendszer és szint mellett már maga a helyszínváltás is megviseli sokszor a gyereket. Vannak ma már olyan óvodák, ahol egyben iskola is üzemel, sőt sokszor a tanítót is ismerik már az óvodai iskolafelkészítőből. Ilyenkor nemcsak a változás lesz kisebb, de a trauma is, így a picik oldottabban tudnak a tanulásra koncentrálni.