A fülviasz vagy más néven fülzsír a hallójáratban elhelyezkedő speciális mirigyek terméke. A hallójáratban normálisan végbemenő hámsejtvándorlás eredményeként a fülzsír folyamatosan halad a termelődés helyétől a külvilág felé. (x)
A fülzsír nem az elégtelen tisztálkodás következménye. Összetétele genetikailag meghatározott. Az úgynevezett nedves típus magasabb, 50%-os zsírtartalmú, míg a száraz típus zsírösszetétele 30%-os. A fülzsír termelődését fokozhatja a túlzott tisztogatás, a hallójáratba helyezett különböző füldugók, hallókészülék illesztékek használata. Szennyezett levegőjű munkahelyeken a különböző összetételű finom porok szintén fokozhatják a fülzsír termelődését.
A gyakori vattapálcás tisztogatás azonban fokozza a termelődését. Akiknek nem termelődik fülzsírja, a száraz, viszkető, hámló hallójárat-bőr okozta kellemetlenségre panaszkodnak. A túlzott fülzsír termelődése, különösen, ha együtt jár a gyakori tisztítási kísérlettel, fülzsírdugó kialakulásához vezethet, melyet csak szakember tud eltávolítani. A fülzsírdugó ismételt kialakulása legtöbbször megelőzhető néhány fültisztítási szabály betartásával:
A mutatóujj köré csavart törölközővel a hallójárat bemenetének megtisztítása anélkül, hogy a hallójáratba behatolnánk. Ne mossa szappannal a hallójáratot! Az így bekerülő víz, szappan, sampon fellazítja, ezzel irritálja a hallójárat bőrét.
A fültisztító pálcával befelé tolja a fülzsírt, ez segíti a fülzsírdugó kialakulását. Fülzsír csak a hallójárat külső egyharmad részében termelődik, azonban a fültisztító pálca használatával ennél mélyebbre nyomódik, ahonnan már csak szakember tudja eltávolítani.
A Vaxol fülspray biztonságos és hatékony szer a fülzsír fellazítására és természetes úton történő eltávolítására. Használatával ritkábban szükséges a fület kimosni, a fülmosás könnyebben végezhető.
Használja heti egyszer vagy kétszer a fülzsír felgyülemlésének megelőzésére és a fül öntisztulásának elősegítésére.
Figyelem! Az oldalon található információk tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakszerű orvosi véleményt. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!