Szaunázhatok ha Chron beteg vagyok?
Tisztelt Doktor úr! Crohn betegsegben szenvedek nem súlyos nem is voltam meg táppénzen sem vele nagyon szeretek szaunázni kihozhatja-e ez a bélgyulladast? steroid kezelést irtak fel nekem nagyon nehezen tudom elfogadni megprobálhatom-e esetleg a 3-szor 3 salofalgot eddig nekem mindig bevált. Nagyon szépen köszönöm!
Dr. Plósz János válasza Crohn témában
Kedves Kérdező! A szaunázás jótékony hatású lehet, ha betegsége nem aktív. Aktív gyulladásos tünetek esetén viszont nem javasolt (túlzott megterhelést jelent a szervezetnek, ronthatja az állapotot). A Salofalk mellé Crohn-betegségben én is javasolnám a csak a bélben ható steroid-származékokat (Budenofalk, Entocort).
Cikkek a témában
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.
Megválaszolva: 2011. február 06.