Asztmás roham téma
Mit tegyünk, ha kimaradt az asztma gyógyszer?
Budai Allergiaközpont - Dr. Hidvégi Edit, tüdőgyógyász, gyermektüdőgyógyász
Mit tegyünk, ha a gyógyszerszedésben kimarad néhány alkalom, pótoljuk-e az elfeledett gyógyszert, és ha igen, hogyan?
Terhesség asztmásan - Ezek a legfontosabb tudnivalók
Budai Allergiaközpont - Dr. Potecz Györgyi, tüdőgyógyász, allergológus
A várandósság időszakában különös figyelmet fordítunk arra, hogy növekvő gyermekünk fejlődését biztosítsuk. Tudatosabban étkezünk, sportolunk és kerüljük azokat a tényezőket, amelyekről úgy véljük, gyermekünk egészségét veszélyeztetné. Különösen gyakori ez a gyógyszerek esetében. Mellőzésük azonban az olyan krónikus betegségek kezelésében, mint az asztma többet árt, mint használ.
A gyermek asztmájának kezelése az iskolában
WEBBeteg - Cs. K. fordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Amennyiben gyermekénél asztmát diagnosztizáltak, bizonyára tudja, milyen nehéz a tünetek kezelése az iskolában. Ezért is fontos a tanárok beavatása, még enyhe asztma esetén is.
5 kérdés a gyermekkori asztmáról
Budai Allergiaközpont
Asztma bármely életkorban kialakulhat, előfordulása egyre gyakoribb, felmérések szerint hazánkban megközelítőleg minden 15. gyermek érintett a betegség tüneteitől.
Asztmás roham és pánikroham - Miben hasonlóak és miben különböznek?
WEBBeteg - Sz. M., fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Cikkünkben az asztma és a pánikroham közötti hasonlóságokat és különbségeket részletezzük.
Az asztma okai és rizikófaktorai
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
Az asztma a leggyakoribb gyerekkori krónikus betegség, ami gyakran áll az iskolai hiányzások hátterében. Kialakulásában vélhetőleg genetikai és környezeti tényezők kombinációja játszik szerepet.
Asztma terápia - A lépcsőzetes kezelés a betegeknek is jó
Budai Allergiaközpont - dr. Potecz Györgyi, tüdőgyógyász, allergológus
Az asztma krónikus légúti betegség, mely nem gyógyítható, de megfelelően beállított gyógyszeres kezeléssel tünetmentességet lehet elérni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a betegnél egyszer beállított kezelést ne kellene módosítani! A félévenként javasolt orvosi kontroll alkalmával szükség szerint emelhető, de akár csökkenthető is a gyógyszerek mennyisége.
Megelőzhető az asztmás roham?
tudokozpont.hu
Asztmás roham ritkán jelentkezik előzetes tünetek nélkül. Ismerje meg az intő jeleket, a megelőzés lépéseit és a telemedicinát, amelynek segítségével orvosa a távolból is nyomon követheti a légzésfunkciós értékek változását!
Súlyosan asztmás betegeknek indult szakrendelés a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján
MTI
Az ország egész területéről fogad súlyosan asztmás betegeket a Pulmonológiai Klinikán közelmúltban megnyílt súlyos asztma ambulancia - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
Öt éven belül gyógyíthatóvá válhat az asztma
MTI
A Cardiffi Egyetem kutatói együttműködve a Londoni Kings College és az amerikai Mayo Egyetem szakembereivel megtalálták, mi okozza az asztmát és hogyan lehet az okot megszüntetni, felfedezésük nyomán öt éven belül gyógyíthatóvá válhat a világszerte 300 millió embert sújtó betegség.