Ásványvíz téma
Vízfogyasztás és anyagcsere
WEBBeteg

A víz nemcsak szomjoltó, hanem aktiválja az anyagcserét is. Cikkünkből megtudhatja, hogy hogyan.
Folyadékpótlás a hőségben - Fontos tanácsok mindenkinek
Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal
A hőség által kiváltott egészségártalmak kivédésének leghatékonyabb módja a bőséges, napi 2-4 liternyi folyadékfogyasztás, ezért a megfelelő folyadékbevitelre a nagy melegben fokozottan figyeljünk. Magyarországon a csapvíz iható és az ország legnagyobb részén minősége is jó.
A természetes ásványvizek összetétele
WEBBeteg - Dr. Kovács Anikó, gyógyszerész
A természetes ásványvizek fogyasztása a legegészségesebb formája a folyadékpótlásnak, hiszen a víz mellett a szervezet számára szükséges makro- és mikroelemeket oldott formában - azaz a szervezet számára legjobban hasznosítható formában - tartalmazzák.
Ásványvizeink - Ön figyel az összetételükre?
WEBBeteg - Dr. Kovács Anikó, gyógyszerész
Egészséges emberek bármelyik ásványvizet korlátlan mennyiségben fogyaszthatják, nem szükséges, hogy váltogassuk a különböző ásványvizeket időnként. Egészen más azonban a helyzet valamilyen betegség esetén.
Sport és hőség - Mit igyunk?
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
Amikor hőségben sportolunk, kulcsfontosságú a folyadékpótlás. Milyen folyadékot célszerű ilyenkor fogyasztani? Mikor és mennyit igyunk? Érdemes speciális sportitalokat inni?
Természetes ásványvizeink
WEBBeteg

A folyadékpótlás legegészségesebb formája a természetes ásványvizek fogyasztása, mivel ezek a víz mellett a szervezet számára szükséges makro- és mikroelemeket is tartalmaznak oldott formában.
Folyadékpótlás kisgyermekkorban
Budai Allergiaközpont - Dr. Hidvégi Edit, gyermekgyógyász
A gyerekek folyadékigénye az életkorral és az évszakokkal együtt változik. A kevés folyadékfogyasztás csecsemőknél könnyen vezethet kiszáradáshoz, nagyobb gyerekeknél pedig csökkenti a koncentrációs- és teljesítőképességet, fejfájás alakulhat ki. Mikor, mit és mennyit igyanak a gyermekek?
Az ember minden sejtje vízért kiált
Több mint TestŐr
Az emberi test 70 százaléka víz, így nem csoda, ha minden szerv jó működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű víz fogyasztása. Az ásványvizek címkéjét érdemes átböngészni, hiszen nemcsak az ásványianyag-tartalom van feltüntetve rajta, de az is, hogy milyen palackba csomagolták. Az úgynevezett szűz palackok azok az újrahasznosítható palackok, amik első töltésűek. Így semmilyen tisztítószer nem érintkezett az alapanyaggal, ami esetleg kioldódhat az ásványvízbe.
Az ásványvizek beltartalmáról szóló címkét is érdemes elolvasni
Több mint TestŐr
A napi nyolcszor 3 dl vízfogyasztás mellett az is fontos, hogy az ásványvíz milyen összetételű. Érdemes tehát, ennél az élelmiszernél is elolvasni a címkén található tájékoztatást. Az sem mindegy, hogy mibe palackozták a vizet, hiszen az újrahasznosított palackok közül is léteznek, úgynevezett virgil, azaz első palackozásúak, amik nem esnek át vegyszeres tisztításon, így a vízbe nem oldódhatnak bele a különböző vegyszerek.
Csapvíz kontra ásványvíz - Melyiket válasszuk?
drportal.hu
Nem csupán a nyári hőség által kiváltott egészségártalmak kivédésének leghatékonyabb módja a bőséges - napi 2-3 liternyi - folyadékfogyasztás, hanem az egészségünk megőrzésének egyik kulcsfontosságú tényezője az egész év folyamán. Vajon melyik a jobb alternatíva: a csapvíz vagy a palackozott vizek?