Főoldal Betegségek A-Z Életmód Egészségügy Jogi esetek Szolgáltatások Orvos válaszol Beteg klub Keresők Tesztek Személyes oldal
WEBBeteg Orvosoktól betegeknek, hitelesen

  • Orvoskereső
  • Gyógyszerkereső
  • Labor vizsgálat
  • Szálláskereső

  • Elfelejtette a jelszavát?
  • Regisztráció

Itt jár most: Főoldal Depresszió Cikkek A depresszió
      • A depresszió

        Szerző: WEBBeteg
        Betűméret

        Kezeletlen esetben a depresszió lefelé menő spirált eredményezhet, amely végén a rokkantság, az önellátási képtelenség, sőt akár az öngyilkosság is állhat.

          A téma cikkei


        5/1 A depresszió - Áttekintés
        5/2 A depresszió kialakulásának okai
        5/3 A depresszió tünetei
        5/4 A depresszió kezelése
        5/5 A depresszió alternatív kezelési lehetőségei

        A depresszió sokkal több, mint egy kis sopánkodás, vagy rossz hangulat. A depresszió a hangulatzavarok legsúlyosabb formája, ami a hangulaton kívül befolyásolja a beteg közérzetét, gondolatait, érzéseit, viselkedését és a fizikai állapotát is. 

        Korábban sokan a depressziót inkább jellemhibának, vagy jobb esetben gyengeségnek gondolták. Ma már közismert, hogy a depresszió betegség, aminek megvan a biológiai és neurobiokémiai háttere. Néha egy stresszt okozó életesemény provokálja a depresszió kialakulását, de jelentkezhet minden megelőző, azonosítható ok nélkül is.

        Cikkünk a hirdetés után folytatódik

        A depresszió bármely életkorban jelentkezhet. Hullámzó lefolyást mutat, a hullámvölgyeket depressziós epizódoknak nevezzük. Ha csak egy depressziós epizód jelentkezik egy ember életében, azt még nem tekintjük depressziónak. 

        Bipoláris betegségről beszélünk akkor, hogy ha visszatérően depressziós és mániás (kórosan feldobott) időszakok váltogatják egymást. Mivel ebben az állapotban két szélsőséges viselkedési forma váltogatja egymást, ezért nevezik ezt a betegséget bipoláris betegségnek, vagy mániás depressziónak. Egyes betegeknél először több depressziós epizód jelentkezik, mielőtt a mániás periódus jönne, illetve fordítva is előfordulhat. Ritkán a depresszió krónikus (idült) állapot, ami az élet során folyamatos kezelést igényel.

         Fontos tudni


        • Minden öngyilkosságra utaló fenyegetőzést komolyan kell venni!
        • A depresszió legsúlyosabb formáira is léteznek hatékony gyógyszerek!

        A depresszió nagymértékben terheli az egyént és a családokat. Kezeletlen esetben a depresszió lefelé menő spirált eredményezhet, mely végén a rokkantság, az önellátási képtelenség és az öngyilkosság áll.

        A nők gyakrabban kísérlenek meg öngyilkosságot elkövetni, azonban a férfiak sokkal nagyobb valószínűséggel sikeresek az öngyilkosság kivitelezésében (a sikeres öngyilkosságok négyszer gyakoribbak a férfiaknál). Leginkább a 70 év feletti férfiakra jellemző, hogy önkezükkel vetnek véget életüknek.

        Bizonyos figyelmeztető jelek utalhatnak a súlyos depresszió jelenlétére és az öngyilkossági szándékra. Minden öngyilkosságra utaló fenyegetőzést komolyan kell venni, még akkor is, hogy ha a beteget a depresszió miatt már kezelik!

        Mikor forduljunk orvoshoz?

        Ha azt veszi észre, hogy már egyáltalán nem érdekli Önt azok a tevékenységek, amelyeket korábban élvezett, ha szomorúnak érzi magát, tehetetlennek, fáradtnak, vagy értéktelennek, illetve, ha étkezési és alvási szokásai nagymértékben megváltoztak, forduljon orvosához, hogy eldöntsék, fennáll-e Önnél a depresszió. Ha ismer valakit, akinél észleli a depresszió tüneteit, bíztassa szakember segítségének igénybevételére.

        Szerencsére olyan gyógyszerek állnak rendelkezésre, amelyek biztonságosak és hatékonyak, még a legsúlyosabb formákban is. A megfelelő kezelés segítségével a legsúlyosabb depresszió is kezelhető, sőt általában néhány héten, komplikáltabb esetben néhány hónapon belül a beteg visszatérhet normális napi tevékenységéhez.

        (WEBBeteg)

        Előző oldal | 5/1 | 5/2 A depresszió kialakulásának okai

         

        Legutóbb frissült: 2011.09.29 05:21
        Ugrás a cikk elejére
        Címkék: Depresszió, Öngyilkosság, Bipoláris,
        Baleset? Legyen ingyenesen biztosítva! Itt a tél, itt a balesetveszély. Most csak igényelnie kell a három hónapra szóló biztosítási kötvényt. Kattintson ide a részletekért! (x)

        Hasznára válna a cikk egy ismerősének? Küldje el! Cikk nyomtatása
        Jelentkezzen hírlevelünkre!
        Forrásainkról | Cikkfelhasználási feltételek
        Bejelentkezés
        Regisztráció X
        Elfelejtette a jelszavát?
      • Legfrissebb cikkek
        Téli depresszió vagy téli lehangoltság: Milyen jelek utalnak rá?
        Depresszió gyermekkorban
        Kisállatokkal a depresszió ellen
        A depresszió alternatív kezelési lehetőségei
        A testmozgás csökkenti a depressziót
        További friss hírek a WEBBetegen
      • Önök ajánlották
        Bipoláris zavar: az érzelmi hullámvasút A depresszió tünetei A depresszió alternatív kezelési lehetőségei A depresszió Öngyilkosság - A sötétbe vivő út
        További friss hírek a WEBBetegen
      • Rögös út várja a tehetségeket...
        A szívmegnagyobbodás okai
        Lézeres szemműtét: Mikor segíthet?
        Lázcsillapítás - Mikor szükséges és mikor nem?
        • Czeizel Endre
        • Szív
        • Látás
        • Láz
        Menedzserszűrés Egészséges életmód mellett is szükség van rá! (x)
        Kopaszodás Mi okozza a haj ritkulását és a hajhullást férfiaknál?
        Fogamzásgátlás Tíz dolog, amit nem tudott a fogamzásgátlásról.
        A fagyálló-mérgezés A szélvédőmosó folyadék veszélyei, a mérgezés tünetei , kezelése.
      •  


        Szóljon hozzá ön is!




        Hozzászólások (3)
        Írta: depis
        2011-05-28 20:10
        sziasztok!a depresszió tényleg nem orvosolható, de az orvos segít rajta valamennyit!én rég kb 3 éve sokáig voltam depressziós hónapokig, ami végül öngyilkossághoz vezetett, ami persze nem sikerült, mert megakadályozták!utána beutaltak psziártiára és ott kezeltek írtak hangulatjavítókat, és nyugtatókat azokat szedtem segítette a hangulatomat de ha nem vettem be ugyanolyan voltam mikor elfogyott szégyelltem felíratni vagy felirattanti, és saját magamtól vészeltem át ezt az időszakot!ennek már több mint 2 éve, de mais több napos veszekedés vagy rossz környezeti hatás miatt is magamba fordulok vagy öngyilkossági hajlamaim vannak, pedig egyébként vidám természetű vagyok csak a rossz lelki hatásokat nem bírom kezelni!a legtöbb depresszióson észre lehet venni a jeleket de másokon nem, mert a környezetnek mást mutatnak mint én is, mert sok ember kényeskedésnek, hisztisnek nyilvánítja ezt a betegséget és emiatt az embert szégyenből mást mutat!akin észre lehet venni azt mindenképp kezeltetni kell mert ha nem, vagy öngyilkos lesz vagy sok-sok évig abban az állapotban marad csak látja a dolgok jó oldalát is és másképp nyilvánul meg nála ez a betegség!Remélem segitett a véleményem!Sziasztok!

        Írta: chalirayphur
        2010-11-03 18:43
        Egyetértek Jurij-jal. Az "önteszt" kitőltése után szerénységem is ennek a "hangulat hullávőlgy " részese. Tudom, hogy léteznek antidepresszáns un. rózsszín tabletták, azonban az orvosi diagnózis felllítás ellenére sem élek a szedésével. Kifejezetten azért, mert attól félek, hogy a ló másik felére történő esésem következtében - a tartós hangulat javulásomat meg és fent maradása érdekében -, a gyógyszert, mint mankót nem tudnám elhagyni. Ami a mai bonyolúlt és állandó szorongással telített mindennapokat illeti, ennek a veszélye bizony adott és indokoltnak is látszik.. SAJNOS!!!

        Írta: Jurij
        2010-10-18 19:10
        A depressziót gyógyszerekkel gyógyítani lehetettlen. Sokkal bonyolultabb dologról van szó mint egyszerű kémiai folyamatról. A gyógyszereknek egyetlen hasznuk van, súlyos függőséget alakítanak ki, így profitként jelentkezik a gyártók, forgalmazók zsebében. Gyógyítani lelki terápiával /beszélgetés/ lehet, valamint a múló idő is sok sebet begyógyít.

      • Mindent a témáról

        Depresszió Depresszió 78 cikk | 12102 regisztrált

      • Infótár
        • Depresszió
        • - Áttekintés
        • - Depresszió tünetei
        • - A depresszió okai
        • - Depresszió kezelése
        • - Alternatív kezelés
        • Depresszió (gyermekek)
        • Szülés utáni depresszió
        • Disztímia
        • Mániás depresszió
        • Öngyilkosság
        • Az időjárás hatásai
        • Egészségfigyelő
        • Depresszió teszt
        • Teszt: potenciazavar és depresszió
      • Facebook
      • Partnereink hírei
        Akciós vizsgálat!

        Akciós vizsgálat!

        Puffadás, emésztési zavarok? Pattanások, kiütések? Visszatérő fejfájás? Migrén? (x)

        Itt a tél, itt a balesetveszély!

        Itt a tél, itt a balesetveszély!

        Legyen biztosítva ingyen, most csak igényelnie kell. (x)

      • Ajánlatunk
      • Kiemelt témák

        Reflux betegség Reflux betegség Gyomorégés: veszélyes is lehet.

        Fogamzásgátlás Fogamzásgátlás A biztonságos és hatékony fogamzásgátlásról

        Magas vérnyomás Magas vérnyomás A hipertónia megelőzéséről és kezeléséről.

        Megfázás, torokgyulladás Megfázás, torokgyulladás A torokfájás kezelése

        Stressz Stressz A stressz káros hatásairól

        Képalkotó diagnosztika Képalkotó diagnosztika Diagnosztikai eljárások, hasznos tudnivalók

        Cukorbetegség (diabétesz) Cukorbetegség (diabétesz) Tudnivalók és tanácsok cukorbetegeknek.

        Fül-orr-gégészet Fül-orr-gégészet Fül-orr-gégészeti betegségek

      • Címkefelhő
        Öngyilkosság Terhesség Depresszió Telefon Fáradékonyság Elhízás Koraszülés Nevelés Szülés Alvás Antidepresszáns Pszichotróp szer Hangulatzavar Pszichiátria Testmozgás Kivételezés Munkahely Alvászavar Genetika Bipoláris zavar Szívbetegség Koleszterinszint Kezelés Skizofrénia Férfiak Mániás depresszió Edzésterv Csokoládé Sport Szorongás
        • Bőr anatómiája
        • Mélyvénás trombózis és visszértágulat
        • A fül anatómiája
        • Mammográfia vizsgálat
      • Az orvos válaszol
        Orvos válaszol

        Dr. Csuth Ágnes
        Orvos tanácsadó

        Regisztráljon és kérdezzen!

        Regisztráció Kérdés feltevés Válaszaim megtekintése Összes orvos válaszol kérdés

        Gyakori kérdések Depresszió témában:

        Kezelt depresszió - újabb tünetek Depressziós lettem? Antidepresszánst meddig?

        További gyakori kérdések a témában

        Vezessen kórlapot!
        Bejelentkezés
        Regisztráció X

      • melanóma szűrővizsgálat szemvizsgálat hallásvizsgálat tünetellenörző
      • Keresők, Kalkulátorok
        Találjon orvost az Ön közelében!

        Gyógyszertárak az Ön közelében
        Gyógyszerkereső Keressen a gyógyszer neve, hatóanyaga, esetleg betegség alapján!
      • Hírstart Lapszemle
        Hírek
        Hírlista
        Hír.izé Hírgyűjtő
  • Allergia, immunológia
  • Asztma
  • Autoimmun betegségek
  • Bőrbetegségek
  • Cukorbetegség
  • Csontritkulás
  • Daganatos betegségek
  • Demencia, Alzheimer-kór
  • Depresszió
  • Egzotikus betegségek
  • Elhízás
  • Élősködők
  • Elsősegély, sérülések
  • Emésztőrendszeri betegségek
  • Endokrin betegségek
  • Fejfájás, migrén
  • Fog- és szájbetegségek
  • Fül-orr-gégészet
  • Genetikai betegségek
  • Gyermekgyógyászat
  • Házi betegápolás
  • Hematológiai betegségek
  • Inkontinencia
  • Légzőszervi betegségek
  • Magas vérnyomás
  • Mellrák, emlőproblémák
  • Mozgásszervi problémák
  • Műtétek, sebészet
  • Nemi, fertőző betegségek
  • Neurológiai betegségek
  • Nőgyógyászati problémák
  • Prosztata problémák
  • Pszichés problémák
  • Stroke
  • Szembetegségek
  • Szenvedélybetegségek
  • Szív- és érrendszer
  • Urológiai betegségek
  • Vesebetegségek
  • Visszérbetegség
Kiemelt témák
  • RefluxReflux
  • FogamzásgátlásFogamzásgátlás
  • PotenciazavarFogászat
  • Képalkotó diagnosztikaKépalkotó diagn.
  •  Megfázás, torokgyulladásTorokgyulladás
  • Probiotikum, bélflóraProbiotikumok
  • Prosztata problémákProsztata
  • DemenciaDemencia
  • Sport és egészségSport és egészség
  • Fül-orr-gégészetFül-orr-gégészet
  • További betegségek kategóriánként és ABC-sorrendben

Életmód témák


  • Csecsemőgondozás, gyermeknevelés
  • Egészséges élet
  • Egészségturizmus
  • Fogamzásgátlás
  • Fogyókúra, egészséges táplálkozás
  • Menopauza
  • Sport és egészség
  • Stressz
  • Szépségápolás
  • Szexuális élet
  • Terhesség, gyermekágy

Kalkulátorok


  • Testtömegindex (BMI)
  • Optimális vérnyomás
  • Energiaszükséglet
  • Pulzusszám


Kiemelt témák


  • StresszStressz
  • SportSport és egészség
  • Hajhullás, kopaszodásHajhullás okai

Adattárak


  • Koleszterintáblázat
  • E-számok
  • Receptkereső
  • Tápanyagtartalom
  • Szűrővizsgálatok

Ajánlott szolgáltatások

A WEBBeteg által ajánlott, látogatóink számára kedvezményes megrendelést biztosító szolgáltatások.



  • Jelentkezés Jelentkezzen!
    Nálunk kedvez-
    ménnyel rendelheti meg a vizsgálatokat.

  • Még több kedvezmény
  • Synlab laborvizsgálatok
  • - Pajzsmirigy vizsgálat
  • - Nemi hormonok
  • - Nemibetegség szűrés
  • - Allergia vizsgálatok
  • Igényeljen ingyenes balesetbiztosítást!
  • Akciós ételintolerancia vizsgálat
  • Vastagbélrák kockázatfelmérés és szűrés

Az orvos válaszol

TámogatásSzámítunk segítségére! Támogassa az orvos válaszol rovatot!

Kérjük, küldje el a WB szót a következő telefonszámra: 06-90-642-541. Az SMS díja 259 Ft + 27% Áfa (bruttó 329 Ft). A támogatás önkéntes.

  • Bővebben az SMS-küldésről…
  • Orvos válaszol főoldal
  • Gyakori kérdések és válaszok témák szerint
  • Az összes válasz megtekintése
  • A WEBBeteg szakértői
  • KérdésSaját kérdéseim és válaszaim

Egészségügyi adattárak


  • Gyógyszerkereső
  • Orvoskereső
  • Patikakereső
  • Laborértékek
  • Kórházkereső
  • Alapítványok, egyesületek
  • Ügyeletkereső
  • Kórházi várólisták
  • Véradóhelyek
  • Magánklinikák

Az egészséges életért

  • Koleszterintáblázat
  • Receptkereső
  • E-számok
  • Tápanyagtartalom

WEBBeteg lexikon

  • Diagnosztikai módszerek
  • Laborvizsgálati kifejezések
  • Műtéti leírások
  • Pajzsmirigy kérdőív
  • Színtévesztő teszt
  • Diabétesz teszt
  • Csontritkulás teszt
  • Nikotinfüggőség teszt
  • Depresszió teszt
  • Diszlexia teszt
  • Hörghurut, COPD?
  • Alvási apnoe teszt
  • Fogíny egészsége
  • Asztma teszt
  • Alkoholfüggőség teszt
  • Merevedési zavarok

  • További tesztek

Figyelem! Az oldalon található információk tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik a szakszerű orvosi véleményt. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Portálunk megfelel az egészségügyi információk megbízhatóságát és hitelességét garantáló HONcode előírásainak.
Ezt itt ellenőrizheti.


  • Betegségek
  • Életmód
  • Keresők, kalkulátorok
  • Beteg klub: blogok, fórumok
  • Orvos válaszol
  • Egészség tesztek
  • Friss hírek
  • KamaszPanasz.hu
  • Orvosmeteorológiai előrejelzés

  • Kapcsolat
  • Médiaajánlat
  • Impresszum
  • Szakértőink
  • Partnerek
  • Átvehető tartalmak
  • Kövessen minket!
  • Adatvédelem és felhasználási feltételek
  • RSS
2008-2011 H2Online Minden jog fenntartva!
Bezár (x)