Magas vérnyomás, fejfájás, rossz közérzet: mi okozhatja?

Tisztelt Doktornő! Két hónappal ezelőtt 200/110-es vérnyomással kerültem a Sürgősségi O.-ra ElŐtte mindig normális vérnyomásom volt.Rendszeresen sportolok (heti 5xaerobik) , semmi káros szenvedély. A koleszterinem évek óta magas. Azóta minden kardiológiai vizsgálaton túl vagyok/szívultrahang, terh.ekg, 24 h. ABPM, hasi ultrahang.minden negatív.Neurológián is voltam, nyaki ultrahang negatív, koponya MR leletét most kaptam meg, ahol számomra ijesztő egy-egy mondat. PL."elszórtan a periventricularis fehérállományban frontalisan és parietálisan, nagyobb részt subcorticalisan látható több kis max.8 mm átmérőjű, T2.n, FLAIR-en jeldús, T1-en jelszegény góc. A trigonumok felett elmosódott max.14mm átm. területek. Szeretném tudni, ez mi, ll.veszélyes-e? Ez valami maradandó károsodás? Gyógyszert szedek: Tritace reggel 2, 5mg.este Tenaxum 1tbl. A vérnyomásom Így 90-110, ritkán még mindig kiugrik (frontont szoktam bevenni, akkor visszaáll) A közérzrtem egésznap rossz, sokszor fáj a fejem (fejtető nyomást is gyakran érzek) Szükséges egyáltalán vérnyomás csökkentő szedése, vagy ez pszichés dolog. (a Tritacetől arcüreg gyúlladásom is lett.) Válaszát előre köszönöm.Tisztelettel: E

Dr. Molnár Dóra válasza ingadozó vérnyomás témában

Kedves Kérdező, az MR-n látható eltérések lehetnek vérellátási zavar következményei, de mindenképpen neurológussal kellene megbeszélni ezt a vizsgálati eredményt. A vérnyomással kapcsolatban: a magas vérnyomás károsíthatja az ereket, tehát mindenképpen kell kezelni. A magas vérnyomás gyakran nem úgy kezdődik, hogy folyamatosan magas, hanem eleinte ingadozó is lehet. Sajnos a magas vérnyomás egy elég gyakori kórkép, 60 év körül sokszor különösebb ok nélkül is jelentkezik. Természetesen néhány ellenőrző vizsgálat elvégzése javasolt (vér- és vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, szemfenéki vizsgálat) .

Sokféle gyógyszer létezik, ha az első választott szer nem válik be van lehetőség módosításra, kezelőorvossal beszélje meg. Mivel különbözőek az emberek, ezért a sokféle gyógyszer közül lehetőség van egyénre illesztett terápia összeállítására, mellyel ismét jó lehet a közérzete, és a szövődmények is megelőzhetőek. Jobbulást kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2016. május 29., 08:14; Megválaszolva: 2016. május 31., 11:38
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
TANÁCS KÉRÉSE
Tisztelt Címzett! Arra kérném tisztelettel, hogy adjon útbaigazítást mi tévő legyek, hova tovább, mire gyanakszik, mit kéne még kivizsgáltatni...
Vérnyomás emelkedés
Tisztelt Doktor Nő, Édesanyám 63 éves, jól táplált, nyaki erek meszesedése mellett artritisze van illetve vérnyomásra Co-irabell 150mg gyógyszert...
Nem tudom hogy hová forduljak?
33évet dolgoztam az egészségügybe növérként.2005.be Rekeszizom sérvre mütöttek 2007.be eltávolították a méhem és a petefészkeimet. Miómás...
Szíven lévő folyadék
Kedves Doktornő! Édesanyámnak folyadékot találtak a szívén nagyjából 2 hónapja, azóta volt szív MR vizsgálaton is. Tudtunkkal nem volt beteg...
Gyógyszer kölcsönhatás
Tisztelt Doktornő! 40 éves, 164/52 nő vagyok. Évente kb 1 alkalommal előforduló pitvarfibrilláció miatt 3 éve Eliquis 2,5mg véralvadásgátlót...