Lehet-e hallucinációja a betegnek altató gyógyszertől?

Édesanyám tüdőgyulladással kórházba került, állapota javult, de éjszakánként nem tudott aludni, ezért Eunoctin tablettát adtak neki. Másnap reggelre teljesen kába volt nem forgottb a nyelve, és hallucinált. Azóta folyamatosan adják neki ezt a gyógyszert, és sokszor zavartan viselkedik. Ez a folyamat 8-10 napja van. 2 napja a jobb szemhéja dagadt, piros, nagyon viszket és váladékozik. Sajnos csak holnap tudok az orvossal beszélni, de én feltételezem, hogy ezek a gyógyszer mellékhatásai. Szeretném erről az Ön véleményét megkérdezni.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Veress Dóra válasza altató mellékhatása témában

Kedves Kérdező!

A kábaság és a hallucináció lehet az Eunochtin mellékhatása, a szemválladékozás viszont inkább gyulladásra utal.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. február 26., 17:58; Megválaszolva: 2012. február 29., 13:37
Kérdések és válaszok: A szem betegségei
Szem szárazság, szemfájás
Tisztelt Doktor úr! Jövő héten mindenképen felkeresek egy orvost, amennyiben szükséges. Viszont, hajlamos vagyok túlaggódni minden apró...
Szemészeti diagnózis
Tisztelt Hölgyem/Uram! Szeretnék érdeklődni hogy az orvosi alkalmasságin bal szememnél mutatott Cyl -0,25 és Ax 90 mit jelent pontosan továbbá az...
Szemészeti ok állhat a ptobléma...
Tisztelt Doktor Úr! A problémám amivel kapcsolatban írok nem új, legalább hét - nyolc éve jelen van az életemben, de szorongós SM betegként...
Szembetegség
Tisztelt Doktorúr! Olyan kérdésem lenne, hogy közelre viszonylag rosszul látok, illetve, sokszor érzem azt, mintha el lenne fáradva a szemem és a...
Fényérzékeny szem kellemetlenül...
Tisztelt Doktor Úr! A szemem egész nap annyira fényérzékeny, hogy kellemetlen nyitva tartani, még a szobai világítás is zavarja. Ujabban már az...