Extrasystole

Üdvözlöm! 30 éves nő vagyok. A problémám az lenne, hogy egy hete rendszeresen extraütéseim vannak, de legtöbször akkor mikor eszek, vagy lehajolok. Sportolok aközben nem érzem. Más tünetem nincs. 2 éve vizsgálták a szívem szintén extrák miatt de nem találtak semmit, de akkor nem így hajolgatásra, bizonyos mozdulatokra jött elő.. Reflux okozhatja vagy mostanában sok hasazás gyakorlatot csináltam és amiatt lehet? Vagy rossz testtartásom miatt nyomodik vmi? Köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza ritmuszavar témában

Kedves Kérdező! A panaszt okozó extraszisztolék hátterében a szív megváltozott elektromos tulajdonságai állnak. Azt, hogy mi okozza ezt, nehéz megmondani. A sok edzés következtében ion szint csökkenés alakulhat ki. Ennek pótlására sportital fogyasztása megpróbálható. Ha a panaszok nem szűnnek, akkor ismételt vizsgálat javasolt. Jobbulást kívánok! Tisztelettel: de. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. július 07., 14:36; Megválaszolva: 2015. július 08., 22:56
Kérdések és válaszok: Sport és egészség
Bokaszalagszakadás
Szép napot kívánok! Azzal a kérdéssel fordulik önhöz, hogy volt egx szalagszakadásom 2 hete. (második ugyanott kerek 9 hónap különbséggel)...
Mitől lehet? (boka panaszok)
Tisztelt Válaszadó! Az unokaöcsémmel kapcsolatban is szeretnék érdeklődni. Az unokaöcsém április végén lesz 18 éves, 194 cm és 105 kg. Iskolai-...
Könnyű mozgás esetén, erős...
Szép napot kívánok! Szerintem több mint 5 éve van egy lábbal kapcsolatos problémám, amellyel már bánom hogy nem foglalkoztam idejében. Az egész...
Sportsérülés a térdhajlítónál
Tisztelt Doktornő! 2 hónapja a heti foci alkalmak egyikén egy hátra sarkazó mozdulatnál fájdalmat éreztem a jobb lábam hátsó térdhajlatánál, a...
Mellkas fájdalom
Üdvözlöm! A tényekkel szeretném kezdeni. Két hete hagytam fel a dohányzással 11 év után. 2 hete kezdtem el edzeni, saját testsúlyos...