• Gombás fertőzés

        Legfrissebb cikkek a témában
         

         

         Tisztelt Doktornő!

         Mindjárt több kérdéssel is fordulnék Önhöz!

         Az első a címmel is kapcsolatos probléma.

         Tavaly tavasszal kezdtem el nemi életet élni, állandó partnerrel. Nem sokkal az első alkalom után jelentkezett heves viszketés, ezután került sor a nőgyógyászomnál tett első látogatásra, addigra már viszonlyag csillapodott a tünet, és mivel nem talált semmilyen belső elváltozást, sem jelét a problémának, nyugodtan távoztam tőle a felírt fogamzásgátlóval.

        Néha még feltűnt a viszketés, urológiára utalt be a házi orvosom, ott egy kisebb fertőzést találtak, antibiotikummal kezelték, egy ideig tünetmentes voltam. Nem mentem vissza kontrollvizsgálatra, csak a nyár folyamán, amikor megint éreztem, hogy nincs minden rendben. Ekkor nem találtak semmit.

         Felkerestem a nőgyógyászom, aki Gyno-Pevaryl hüvelykúpot és Sumamed S tablettát írt fel. Alkalmazásuk után nem jelentkeztek a betegségre jellemző tünetek. Folyásom mindig van, néha több, néha kevesebb, nem tudom mennyire normális. Az egyetlen kellemetlenség egy kis fájdalom volt a köldök alatti rész középső/bal oldalán, ezt nem tudom mire vélni. Azóta is néhányszor belenyilal egy kis fájdalom, tényleg ritkán. Gondoltam arra is, hogy esetleg a nadrágövem nyomja, de volt hogy nem volt rajtam, és akkor fájdult meg. Van-e értelme aggódnom?

         Most ismét viszketés, és sűrűbb folyás jelentkezett, 1 doboz hüvelykúp még van a legutóbbi adagból, az orvosom tanácsára (kettőt írt fel). Egyrészt nem tudom, hogy a fájdalom nem lehetett-e a kúp nem kívánatos mellékhatása, illetve a tákéjoztatójában olvastam, hogy a kezelés kiegészítője lehet egy krém, ami ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, és a partnerem is használhatja az újrafertőződés elkerülése végett. A kérdésem, hogy használhatok-e vény nélkül kapható Canesten Kombit a mútkori gyógyszer helyett, ami tartalmazza a kúpot és a krémet is, vagy inkább kérjem meg az orvosomat a már meglévő kúphoz való krém felírására. Háziorvos is felírhatja?

         Másik kérdés a fogamzásgátlómhoz kapcsolódik:

         Már majd egy éve szedem a Yasminelle-t és alacsony hormontartalma ellenére kb 7-8 kiló súlytöbblettel gyarapodtam, ami esztétikailag is zavar, főleg, hogy korábban is volt néhány kiló plusz rajtam. Azért gondolom, hogy a tabletta eredményezte a hízást, mert érzésem szerint nem ettem többet, korábban sem voltam kisétkü, de néhány kiló plusszal viszonylag beállt a súlyom. Mi az oka? Szokás-e ilyenkor tablettát cserélni? Vagy ennél rosszabb már nem lehet? Vannak-e más hasonlóan alacsonyhormontartalmú tabletták?

          Milyen vérvizsgálattal lehet eldönteni, hogy az ember trombózisra hajlamos-e, kicsit ijesztő dolgokat olvastam a Yasminellel kapcsolatban (tüdőembólia pl). Lehet-e a hajlamosságomra utaló jel, hogy a combomon a bőrön több hajszálér is piroslik, illetve néha érzem a lábamban, mintha lüktetne, és nehezebben jutna át a vér egyes nagyobb erekben?

         Válaszait köszönöm!

         Anna

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló váltás, hüvelygyulladás témában

        Kedves Anna!

        Másik gyógyszert mondok. Próbálja meg a Gynoxin nevű hüvelykúpot, és hozzá lehet venni Lomexin krémet, azonos hatóanyaggal, amit a prája is használhat, és a viszketés miatt Ön is kívülről. Picit más a hatóanyaga, hátha tartósabb lesz az eredmény. Ha ismét jelentkeznének a panaszok, akkor lehet, hogy tenyésztést kellene csinálni, hogy lássák, pontosan milyen kórokozó van a panaszok hátterében. A gyógyszerek nem okoznak hasi fájdalmat, de a köldök azért még messzebb van a kismedencétől, talán a háziorvosának meg kellene mutatnia a hasát, hogy lássák, pontosan hol is fáj.

        A másik a fogamzásgátlókról. Egyrészt, minden fogamzásgátlótól lehet hízni, a Yasminelle pont egy olyan, ami kevéssé okoz hízást, de persze lehet, hogy Önnek pont ez nem válik be. Önmagában nem okoz hízást a gyógyszer, viszont növeli az étvágyat, aminek hónapok alatt lehet a következménye a hízás, szinte észrevételnül kúsznak föl a kilók. Vagy többet kell mozognia, vagy meg lehet próbálni váltani, igen sokféle gyógyszer létezik, bátran keressenek orvosával megfelelőt.

        A trombózisra szintén minden fogamzásgátló hajlamosít, nemcsak a Yasminelle, hanem bármelyik gyógyszer a hormonhatás miatt. A hajlamot vérvétellel lehet ellőrizni, ha váltani készül, akkor valóban érdemes kérnie kezelőorvosát, különösen, ha a családban volt már trombózis (anya, apa, nagyszülők), ez az APC rezisztencia, vagy leiden mutáció vizsgálat. A hormonok miatt a visszeresség fokozódhat mindenkinél, és csak a kifejezett visszerek hajlamosítanak a trombózisra. Nézzen utána, és tanulja meg a visszértornát, hasznos, és egyszerű gyakorlatok, és inkább hűvösebb vízzel zuhanyozza a lábakat.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Plósz János
        belgyógyász, gasztroenterológus Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Plósz János
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2010-02-16 21:48:52; Megválaszolva: 2010. február 16., 21:48

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot. Anita vagyok. 3 napja léguti fertőzésemre antibiotikumot írtak fel nekem. A házi orvos mondta hogy amíg szedem az antibiotikumot ne szedjem a lindinettet mert felesleges. Kiüti a hatását. Így tettem. A 3-dik nap megjelent menzesz szerű...
        Kedves doktor úr! Az lenne a kérdésem, hogy 6 év kihagyás után újra mercilon fogamzásgátlót szedek. Ugyan a betegtájékoztatóban az van, higy azonnali a hatás de a párommal mi azóta is még szakítva védekezünk plusz. Tényleg hát azonnal a...
        Tiszteletem!22éve szedek fogamzásgátló tablettát.Kb 4éve Azalia-t.99%-os pontossággal be szoktam venni, most a második heti adagból a szerdai kimaradt, amit csütörtök reggel pótoltam. Ekkor 2 szemet vettem be.(szerdait, csütörtökit)Szerda este...
        Tisztelt Doktor Úr!/ Doktornő! Közel 5 éve Cerazette tablettát szedek, kezdetben a szoptatás okán, aztán nem váltottam, nagyon tetszett a "nincs havivérzés" állapot.. Tanácstalan vagyok a megbízhatósága terén, tekintettel arra hogy az utóbbi...
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...
        Kedves WEBBETEG! A héten van a harmadik hete ,hogy az ESTELLE nevű fogamzásgátlót szedem. A második héten kb.3napig hányingerem volt és szédülés majd amikor ez befejeződött akkor elkezdődött egy fájás ami néha enyhébb de sűrűn érzem a...
        Üdvözlöm Lenne egy olyan kérdésem hogy június 21en megjött a menstruációm 24en voltam együtt közben a férjemmel 26an vettem be egy esemény utáni tablettát mert sajnos az óvszer kiszakadt és biztosnak találtam ha beveszem majd 28an elmúlt....
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...
        Jo napot! Az lenne a problemam,hogy 4 honapja szedem a Roxanelle nevu fogamzasgatlot. Tegnap a szokasos idoben beakartam venni viszont nem vettem eszre, hogy a penteki helyett a szombatit vettem be azaz amit ma kellenne, ma pedig beveszem a pentekit. Lehet...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Fogamzásgátlót szedek körülbelül egy éve. Súlyos ételallergiáim vannak, laktóz intoleranciám is van. A tablettát laktáz enzimmel szedem, mert különben ugyanúgy előjönnek a tünetek. Pár napja elkezdtem...