Hajhullás fogamzásgátló miatt

Tisztelt Doktor Úr! Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy fogamzásgátló használata okozhat-e hajhullást? 3 hétig használtam Nuvaring hüvelygyűrűt, és arra lettem figyelmes, hogy elkezdett hullani a hajam. Ezután már nem kezdem el használni a következő havit, de továbbra is hullik a hajam. A problémám csak annyi lenne, hogy külföldön dolgozom, és idekint nem tudok orvoshoz fordulni. Tudna nekem tanácsot adni ezzel kapcsolatban, vagy ön szerint érdemes lenne hazamennem és kivizsgáltatnom magam?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátlás témában

A fogamzásgátló okozhat hajhullást.

Azonban egyéb okok is lehetnek a hajhullás tényezői, ezért javasolt bőrgyógyász felkeresése.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 23., 11:42; Megválaszolva: 2012. augusztus 23., 21:45
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló tabletta csere
Tisztelt Doktor Úr! Lassan 2 éve szedem a Ditinell 0,060mg/0,015 mg fogamzásgátló tablettát. Az elmúlt 3-4 hónapig a 4 db placebo tabletta közül a...
Fogamzásgátló
Üdvözlöm. Évek óta szedek Symicia fogamzásgátlót, mindig este 7kor szoktam beszélni, de most a 7 napos szunet utan elfelejtettem bevenni és csak a...
Fogamzásgátló hasmenés esetén
Üdvözlöm! Több éve Mercilont szedek.Hasmenésem volt 5-6 napig szedtem rá Normix antibiotikumot. A párommal közben együtt voltunk 1x a tablettamentes...
Mi a teendő?
Üdvözlöm Doktor Úr! Az a helyzet, hogy 1,5 éve szedem a velgyn nevű fog.gátlót, eleinte a menstruációs görcseimre lett kiirat a, de most először...
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...