Demodex
Tisztelt Doktornő/Úr! Nemrégiben egy fejbőr vizsgálaton kimutatták nálam a, Demodex szörtűszőatkát, ami a korpásodást, viszketést és a hajhullást okozta. A bőrgyógyász tanácsára elkezdtem használni a thaiföldi Chuleevandevi cég termékeit. Ez egy napi egyszeri hajmosást jelentette a gyógysamponnal és a tonik napi kétszeri fejbőrbe való belemasszírozását Állítólag ez a készítmény 2 hónap alatt kiírtja az ember fejbőréből az atkákat és megszünteti a panaszokat. A használati utasításokat betartva sem hozott semmi eredményt a szer. Minden tünetem maradt a régiben. Gondolkozom, hogy nem folytatom tovább, mert egyfelől meglehetősen drága, másrészről pedig a mindennapi hajmostástól, tonik kenegetéstől gyorsabban hullik a hajam. Érdeklődnék, hogy milyen módszerek vannak még a kiírtására? (Bármilyen kezelés érdekel.) Úgy hallottam, hogy nagyon sok kémiai vegyületre rezisztens. Illetve még annyi, hogy ezt, hogy kaphattam el? Előre is köszönöm
Dr. Gál Mónika válasza szőrtüszőatka témában
Kedves Kérdező! A, Demodex folliculorum atka szerepét seborrhoeás és rosaceás tünetekkel kapcsolatban sok irodalom leírta., De tudni kell, hogy mindkét kórkép genetikailag meghatározott és nagyszerűen kezelhető, de nem meggyógyítható betegség. Elkapni másik embertől lehet, közvetlen érintkezéssel.
Figyelem! A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes - különösen a terápiára vonatkozó - tanácsok az orvostudomány fejlődése következtében napjainkra túlhaladottá válhattak.