ASPIRIN PLUS C FORTE 800 mg/480 mg pezsgőtabletta adatlap

1. Milyen típusúgyógyszer az Aspirin Plus C Fortepezsgőtablettaés milyen betegségek eseténalkalmazható?

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettatartalmaz:

  • acetilszalicilsavat, amely láz- és fájdalomcsillapító
  • aszkorbinsavat, más néven C vitamint

Az Aspirin Plus C Forte a következő esetekben alkalmazható:

  • enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére
  • megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére.

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát felnőttek és 12 évnél idősebb serdülők alkalmazhatják.

2. Tudnivalók az Aspirin Plus C Fortepezsgőtablettaalkalmazása előtt

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát:

  • ha Ön allergiás
  • az acetilszalicilsavra, az aszkorbinsavra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, vagy
  • más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre (NSAID), amely készítményeket fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használnak.
  • ha ismert, hogy túl sok hízósejtje van (korábban fennálló masztocitózis). Az acetilszalicilsav súlyos túlérzékenységi reakciókat válthat ki (többek között kipirulással kísért keringés-összeomlást, alacsony vérnyomást, szapora szívverést és hányást).
  • ha korábban szalicilátok vagy más hasonló készítmények asztmás rohamot váltottak ki Önnél (különös tekintettel a más nem szteroid gyulladáscsökkentőkre, fájdalom- és lázcsillapító készítményekre)
  • a terhesség 3. trimeszterében (ha Ön a terhessége 24. hetét betöltötte)
  • ha gyomor- vagy nyombél fekélye van,
  • ha súlyosan beszűkült máj- vagy vesefunkciója van
  • ha súlyos kezeletlen szívkárosodása van
  • ha metotrexát kezelésben részesül 15 mg/hét mennyiséget meghaladó adagban
  • ha szájon át alkalmazott véralvadásgátló gyógyszert (orális antikoaguláns) szed és korábban gyomor-vagy bélfekélye volt

Figyelmeztetések és óvintézkedések

GYÓGYSZERINFÓK

Gyártó: BAYER Hungária Kft.

Hatóanyag: acetylsalicylic acid
ascorbic acid

Normatív TB támogatás:

Kiadhatóság: Orvosi vény nélkül is kiadható

Megnézem a teljes betegtájékoztatót

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosávalvagy gyógyszerészével

  • ha más acetilszalicilsav tartalmú gyógyszerekkel együtt szedi a készítményt, hogy elkerülje a túladagolás veszélyét
  • ha fejfájása van tartós, nagy dózisú fájdalomcsillapítók alkalmazása esetén. Ne emelje az adagot, inkább forduljon kezelőorvosához, vagy gyógyszerészéhez!
  • ha rendszeresen szed fájdalomcsillapítókat, különös tekintettel a kombinált fájdalomcsillapító készítményekre. Ezek használata vesekárosodáshoz és a vesefunkció csökkenéséhez vezethet.
  • ha korábban gyomor- és nyombélfekélye, vagy gyulladásos gyomorbántalma (gasztritisz) volt.
  • ha jelenleg vérhígító, a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (antikoagulánsok).
  • Azonnal hagyja abba az Aspirin Plus C Fortepezsgőtabletta alkalmazását és forduljon kezelőorvosához, ha Önnél gyomor- vagy bélvérzés, vagy fekély jelentkezik! Ennek tünetei a száj vérzése, véres széklet és a széklet feketés elszíneződése.
  • ha csökkent veseműködése van, vagy szív- és keringési rendellenesség áll fenn Önnél, mint például vese-, érbetegség, szívkárosodás, jelentős műtéti vagy vérzéses esemény.

Az acetilszalicilsav szedése tovább ronthatja a vesefunkciót, egészen az akut veseelégtelenség kialakulásáig. Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, amennyiben súlyos vese-, vagy kezeletlen szívkárosodásban szenved!

  • ha csökkent a májműködése.

Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos májkárosodásban szenved!

  • ha erős menstruációs vérzése van (a menstruációs vér mennyisége és a menstruáció időtartama megnőhet).
  • ha sebészeti beavatkozások előtt áll.

Az acetilszalicilsav fokozott vérzékenységi kockázatot okoz, amely még nagyon alacsony dózisban és akár napokkal a bevételt követően is fennáll. Műtéti beavatkozás előtt beszéljen kezelőorvosával, sebészorvosával, altatóorvosával vagy fogorvosával, még akkor is, ha a beavatkozás kisebb (pl. foghúzás).

  • Az acetilszalicilsav gátolja a húgysav kiválasztását. Ez köszvényes rohamot válthat ki, ha a húgysav-kiválasztása már eleve alacsony. 
  • ha glükóz-6-foszfát dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenved: ez egy, a vörösvértesteket érintő örökletes megbetegedés. Az acetilszalicilsavat orvosi felügyelet mellett kell alkalmazni!
  • ha fokozott oxalát kiválasztást detektáltak vizeletében (hiperoxalúriában szenved), hajlamos kalcium-oxalát típusú vesekövek kialakulására, vagy visszatérő vesekövei vannak
  • vas túladagolásban, vagy a vasfelhasználás zavara esetén (talasszémia, hemokromatózis).
  • ha Ön asztmás.

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert, ha a 2. pont 3. bekezdése „Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát” vonatkozik Önre. Az acetilszalicilsav a tüdő hörgőinek görcsét és asztmás rohamot, vagy egyéb túlérzékenységi reakciókat válthat ki. A rizikófaktorok a következők:

Megnézem a teljes betegtájékoztatót

További gyógyszerek acetylsalicylic acid;ascorbic acid hatóanyaggal

További gyógyszerek a(z) Vitaminok kategóriában

ÚJ KERESÉS

Hol keres

Vénykötelesség