Fogszabályozás téma
Milyen gondokat okozhat a fogcsikorgatás?
Oxygen Medical - Dr. Benkő Krisztina, fogszakorvos
A fogcsikorgatás okozhat halántéktáji fájdalmat, tarkófeszülést, nyaki feszülést, sőt hátfájást is. Az állkapocsízület és a fül belső szerkezetének összefüggése miatt kialakulhat füldugulás, fülpattogás vagy akár migrén is.
A fogszabályozó-viselés okozta kellemetlenségek kezelése, megelőzése
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
A fogváltás után kuszán növő maradó fogakat rendszeresen fogszakorvossal kell ellenőriztetni. Nem csupán azért, mert a cseperedő diákot tinikorában zavarni fogja a ferde fogsora, és nem szívesen mosolyog, nem artikulál rendesen, szorongást okozhat neki a társai gúnyolódása, hanem azért is, mert fogainak romlása, szuvasodása is hamarabb bekövetkezik a torlódások miatt.
Miért szükséges a fogszabályozás?
Oxygen Medical - Dr. Ameri Sahar, fogszakorvos
A fogszabályozás célja nem kizárólag a fogak, a fogsor esztétikájának a kialakítása, hanem a harapási rendellenességek megszüntetése, amelyek a fogak és az állkapocs rendezetlen helyzete miatt is kialakulhatnak.
Fogszabályozás: nem csak hiúság
WEBBeteg - Dr. Lengyel Csongor, fül-orr-gégész szakorvos
Fogazatunk fontos szerepet játszik életünkben. Befolyásolja arcunk harmóniáját, beszédünk és artikulációnk módját, mimikánkat és egyéni kisugárzásunkat is.
Fáj a feje, fáradt? Irány a fogorvos!
Oxygen Medical - Dr. Benkő Krisztina, fogszakorvos
Fáradtságot, levertséget, fej- és nyakfájást, zsibbadást, fülzúgást is okozhat az éjszakai fogcsikorgatás, sőt, akár migrénes rohamot is. Dr. Benkő Krisztina, az Oxygen Fogászat fogszakorvosa szerint a kezelést nem érdemes halogatni, hiszen a következmények súlyosak lehetnek.
Nem megfelelő szájápolás mellett akár meg is duplázódhat a fogszabályozás ideje
Semmelweis Egyetem
Fogszabályozás esetén fokozottan oda kell figyelni a szájhigiénére, ellenkező esetben ugyanis nagyobb eséllyel alakul ki ínygyulladás, fogszuvasodás, és jelentősen megnövekedhet a fogszabályozás ideje - mondta Dr. Rózsa Noémi Katinka.
A fogcsikorgatás jelei, okai és kezelése
WEBBeteg

Az éjszakai fogcsikorgatás (bruxizmus) rendkívül sok embert érint, bár sokan nem is tudnak róla. Gyerekeknél és fiataloknál gyakrabban fordul elő.
Mi a jó fogszabályozás titka?
Oxygen Medical - Dr. Ameri Sahar, fogszabályozó szakorvos
A fogakat nem csak gyerekkorban érdemes szabályoztatni, felnőttként is esztétikusabbá tehető a mosoly, kiküszöbölhetők a rendellenességek. Dr. Ameri Sahar, fogszabályozó szakorvos szerint az eljárás akár a fogvesztést is megelőzheti.
Rosszul alszik, fáj a feje? A fogorvos segíthet!
Orvostkeresek Egészségmagazin
Sokan nem tudnak az éjszakai fogcsikorgatásukról, csak azt tapasztalják, hogy fáradtan, leverten ébrednek, zsibbad a karjuk, a nyakuk, zúg a fülük, esetleg visszatérő migrénnel küzdenek. Dr. Benkő Krisztina, az Oxygen Medical fogszakorvosa a fogcsikorgatás következményeiről, és a megoldás lehetőségeiről beszélt.
A gyerek fogainak egészségéért az anya felelős?
Orvostkeresek Egészségmagazin
Sok szülő hajlamos azt gondolni, hogy tejfogak ápolása nem fontos, hiszen azokat úgyis elveszti a gyerek. Sőt, a fogorvosi kezeléseket sem veszik túl komolyan, holott gyermekkorban lehet megalapozni a felnőttkori szájhigiéniát.