Íme, egy patikában kapható készítmény HPV esetére
megjelent: 2022.06.03.
A HPV, azaz a humán papillomavírus által okozott fertőzés a felelős a legtöbb méhnyakrák miatti halálozásért. A vírus jelenléte azonban nem egyenlő a végzetes betegséggel. Már kapható a patikákban egy hüvelyi gélspray, amely segítségünkre lehet a HPV által okozott kóros elváltozások megelőzésében. (x)
Ezt lehet tudni a HP-vírusról
A HPV nem egyetlen kórokozó, hanem vírusok nagyobb családja, amelybe több mint 200 vírus tartozik, amelyek alacsony, illetve magasabb kockázatúak is lehetnek. A legtöbbjük általában semmilyen észlelhető változást nem okoz a szervezetben. A magasabb kockázatú vírusok ellenben rosszindulatú daganatok, egyebek között méhnyakrák kialakulását idézhetik elő. A HPV-fertőzés észlelése és a kórokozó miatt kialakuló méhnyakrák diagnózisa között azonban általában évek telnek el, és a legrosszabb végkifejlet bekövetkezése egyáltalán nem törvényszerű.
Mi történik, ha pozitív a lelet?
Sok esetben a fertőzést követő két évben az immunrendszer képes legyőzni a kórt, és a vírus kiürül a szervezetből. Onnantól, hogy valakinek pozitív lett a lelete, már nem elég az évenkénti citológiai szűrés, hanem azt félévente meg kell ismételni. Ezáltal nyomon lehet követni a problémát. Ma már számos, a HPV-fertőzés leküzdését segítő, akár helyileg alkalmazható terápiás lehetőség áll a rendelkezésünkre. A méhnyakrákot megelőző állapot szinte mindig gyógyítható, még abban az esetben is, ha a műtét már elkerülhetetlen, mert egy apró kimetszéssel még olyankor is sikeresen megakadályozható a rák kialakulása.
Mit tehetünk önmagunkért?
Pozitív HPV-diagnózis után tehát a citológiai vizsgálatot rendszeresen ismételni kell, ám a két szűrés között sem érdemes ölbe tett kézzel ülnünk. Próbáljunk meg egészségesebben élni, és zárjuk ki a stresszt az életünkből, amennyire lehet. Utóbbi talán a legnehezebb, ugyanis a két citológiai vizsgálat között a legtöbb pácienst félelemmel, szorongással tölti el a várakozás, mert retteg attól, hogy esetleg mégis kialakulhat nála a méhnyakrák.
Hasznos segítséget jelenthet ilyenkor a patikában kapható Colpofix gélspray rendszeres használata.
Colpofix hüvelyi gélspray – a méhnyaki elváltozások kezelésére és megelőzésére
A Colpofix vény nélkül kapható készítmény, amellyel kezelhetjük a HPV okozta méhnyaki elváltozásokat, illetve akár meg is előzhetjük azokat. A „gélspray” előnye, hogy a készítmény folyékony formájában viszonylag egyszerűen „bepermetezhető” a hüvelybe, ám onnan – miután ismét kocsonyás állagú géllé alakult – nem folyik ki azonnal, így hatását hosszabban ki tudja fejteni. A készítmény dobozában a flakonhoz csatlakoztatható applikátorok is találhatók, amelyekkel a Colpofix higiénikusan alkalmazható. Egy doboz Colpofix 10 darab egyszer használatos applikátort tartalmaz, amelyek használat után azonnal eldobhatók.
Így segíti elő a gyógyulást a Colpofix:
- a Colpofix a hüvelyben az élő szövetekhez tapadó (bioadhezív) filmet képez, amely megvédi a méhnyaki-hüvelyi hámfelszínt a külső környezetből származó mikrobák károsító hatásaitól;
- a készítmény a méhnyak hüvelyi részében található, úgynevezett transzformációs zóna élettani körülményeinek szabályozásával biztosítja a megfelelő szöveti hidratációt, ezzel elősegíti a hámképződést és a méhnyakon lévő elváltozások gyógyulását;
- pH-szabályozó és prebiotikus hatásának köszönhetően helyreállítja és fenntartja a hüvelyflóra egészségét.
A Colpofix hüvelyi gélspray hatásosságát klinikai vizsgálat is alátámasztja, az eredmények alapján a Colpofix-szel kezelt nők 96 százalékánál a készítmény használata elősegítette a HPV okozta enyhe fokú méhnyakelváltozások visszafejlődését és az újbóli hámképződést, mindössze 6 hónap alatt. A Colpofix hüvelyi gélspray-t kúraszerűen ajánlott alkalmazni, legalább 3 hónapon keresztül: minden nap, az esti lefekvés előtt kell 5 befúvást végezni, de csak minden kezelési hónap első 20 napján. A 3 hónapos kúra szükség esetén megismételhető.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT! |