
Prosztatabetegségek aloldal
Tévhitek a prosztatáról
Az alábbiakban néhány, a prosztatáról gyakran elhangzó tévhitet gyűjtöttünk össze és rövid magyarázatokkal próbáljuk meg eloszlatni azokat.
Friss cikkek
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
A jóindulatú prosztatamegnagyobbodás vagy prosztatatúltengés (BPH) a férfiak körében előforduló leggyakoribb urológiai megbetegedés, sőt kialakulása akár normális élettani folyamatnak is tekinthető.
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
A prosztatarák világviszonylatban a férfiak körében a tüdőrák után a második leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganat, a betegek száma pedig az egész világon - így hazánkban is - évről-évre nő.
Dr. Gáti Zsolt, urológus
A PSA (prosztataspecifikus antigén) tesztet 1970-ben fejlesztette ki Dr. Richard J. Ablin. Kezdetekben a tesztet a prosztatarák kezelésében a recidíva (kiújulás) monitorozására használták, majd az 1990-es években az FDA jóváhagyta és elfogadta, hogy a vizsgálat alkalmas a primer prosztatarák megjóslására is.
WEBBeteg - Dr. Szimuly Sándor, családorvos
A BPH (benignus prosztata hiperplázia vagy más néven jóindulatú prosztatamegnagyobbodás) jellemzően a 40 évesnél idősebb férfiak körében fordul elő. Az érintettek aránya a kor előrehaladtával nő (a 60 év fölötti férfiak akár felét is érintheti).
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Az idősebb férfiaknak gyakran vannak vizelet-visszatartási problémái. Többnyire többszöri próbálkozás után sikerül csak kiüríteni a hólyagot. A vizelési inger is egyre gyakoribb.
Alapvető tudnivalók

