Reflux és egyéb panaszok

Már fiatal koromban sok volt a savam, de megtanultam ezzel együttélni. Azonban ahogy multak az évek vérnyomáscsökkentőt irt fel a háziorvosom, mivel 100 körüli volt a pulzusom. Ekkor kezdődőtt a fő problémám. A gyógyszerek szedésével felerősödött a fülzúgásom, állandó rossz közérzetem lett, gyomorpanaszaim lettek, szédültem, hányingerem volt, sokat fájt a fülem, fulladtam, sokszor elment a hangom, mellkasi fájdalmaim voltak... Természetesen az orvosok többféle gyógyszert kipróbáltak, de előbb utóbb mindegyikre rosszul reagáltam. Sokféle vizsgálaton átestem, de szervi bajt nem találtak. A vérnyomáscsökkentők mellé nyugtatót kellett szednem, de azokra is hasonlóan reagáltam mint a vérnyomáscsökkentőkre.Ha nem szedtem semmit akkor nagymértékben javult az állapotom, de panaszaim nem szüntek meg teljesen.. Végül néhány hónapja kiderült, hogy refluxom van. Helicobacter pylori negativ. Postbulbaris doudenum nyh-ja mérsékelten, részlegesen gyulladt. A gastroenterológián kaptam 3 hónapra gyógyszert, reggel acilesol 20 mg, este pedig Quamatel 40 mg-ot kell szednem. Mivel a reflux megállapításakior nem szedtem egyéb gyógyszert nem volt gyomorégésem, de miután el kezdtem szedni a fenti gyógyszereket, néhány nap múlva jelentkezett a gyomorégés ami azóta sem múlt el. Az első négy hét után mentem vissza kontrollra, ott türelemre intettek. Azóta azonban ugyanazokkal a tünetekkel küszködöm, mint amikor vérnyomáscsökkentőt és nyugtatót szedtem.Lehetséges, hogy a refluxra kapott gyógyszerek okoznak refluxot? Betartom azokat az utasításokat, amiket az orvos adott (kis adagokat eszem, naponta ötször étkezem, nem fogyasztok bizonyos ételeket stb) de a panaszaim nem egyhülnek, sőt néha úgy érzem, mintha erősödnének. Mit tehetnék, hogy elmúljanak a panaszaim, mivel nemsokára lejár a 3 hónap és teljesen tanácstalan vagyok. Köszönöm: Dancs Veronika

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Plósz János válasza a Helicobacter pylori témában

A fogyás minenképp aggasztó tünet, további kivizsgálást indokol. Ha a gyógyszerek ilyen komoly mellékhatásokat okoznak, érdemes nem gyógyszeres terápiás lehetőségeket alkalmazni (életmódváltozás, gyógyvizek, Gaviscon). A gyakori, kis étkezés, ágyban a fejvég megemelése, szénsavas italok és fűszeres ételek kerülése, rendszeres testmozgás javasolt.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. július 20., 16:19; Megválaszolva: 2011. július 22., 08:15
Kérdések és válaszok: Reflux és gyomorfekély
reflux betegség ?
Kedves Doktor Úr! Dec 16.-án Tüdőgyógyász refluxot diagnosztizált . Pantoprazol 2x40 mg- t,Quamatel 1x40 mg-t írt és Gaviscont javasolt. Gaviscon...
Lehetséges reflux?
Tisztelt Doktor úr! Az utóbbi 4-6 hónapban érzem, hogy sűrűn jön fel a savam akár munkahelyen munkaközben, vagy evés után pár órával, illetve...
mellkas fájdalmam oka?
Tisztelt Doktornő! November közepén kezdődtek a tüneteim. Orrdugulás,melyet a mellkason keresztül a gyomorszájamig éreztem. Ezen az úton végig nem...
Quamatel meddig szedherő
Tisztelt Doktorúr! 2 éve Gerd-et diagnosztizáltak nálam, gyomortükrözés után a nyelőcső savas felmaródását állapították meg.Napi 2×1 40 mg...
Gyomor égés
Kedves Dr Plósz János úr! Öntől szeretnék kérdezni. Már lassan 4 hónapja ég a nyelőcsövem,torkom,olyan érzés mintha belülről pici sok apró...