Kemoterápia mellékhatása

2007-ben kaptam kemoterápiát, és sajnos azóta is vannak súlyos mellékhatások. Ezért szeretnék tanácsot kérni. Először a szem idegeket támadta meg, nyílt zugú zöldhályog, mind a két szemen, és 3 évre rá a halló idegeket és a láb idegeit is. Nagyon nagyok a fájdalmaim, és a MORFIN származékok sem segítenek. Tudnak valamit tanácsolni? Már nem sokáig bírom! Köszönettel Szeifert Gebhardné

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Nagykálnai Tamás válasza kemoterápia témában

Sajnos nem írja le sem az eredeti betegségét, sem az 5 évvel ezelőtt kapott kemoterápia gyógyszereit.

Ilyen módon a kérdés erősen hiányos.

Egy viszont biztos: a zöldhályog (a glaucoma) nem gyógyszer-mellékhatás következménye.

Hallóideg károsodást a cisplatin nevű gyógyszer valóban okozhat, de nem évek múlva, hanem a beadás után már azonnal, néhány napon belül (hasonlóan az évtizedekkel ezelőtt használt streptomycin-hez) .

Azt sem írja meg, hogy milyen okból kap morfin-származékokat.

Szóval nehéz így érdemben válaszolni.

dr. Nagykálnai Tamás

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 07., 20:01; Megválaszolva: 2012. augusztus 09., 19:41
Kérdések és válaszok: Mellrák, emlőbetegségek
CT eredményem ismét
Tisztelt Doktornő! 52 éves nő vagyok jelenleg kemoterápiás kezelés alatt állok agressziv melldaganattal neoadjuváns kéz elés folyik....ismét az Ön...
Lyuk nélküli mellbimbó?
Kedves Doktor Úr! Igazából nem magamnak kérdezek, hanem egy ismerősömnek. Második gyermeke születésénél (és az elsőnél is) sem tudott...
Emlő ciszta
Üdvözlöm! Olyan problémám lenne, hogy 6 napja vagyok túl egy jobb emlői ciszta leszívásán ami 2.3 mm volt. Az eltávolítás után az az oldali...
Emlőbiopszia2
Kedves Doktor Nő! A múlt hėten mår irtam Önnek,a 19 ėves lånyom mellėben csomò,tėmåban.Köszönöm a segìtő vålaszt.Azota a biopszia helyėn a...