gyomor bántalom

Tisztelt Doktor Úr! Nagyon ritkán járok orvoshoz, mert csip-csup panaszokat nem osztok meg feleslegesen orvossal. A fájdalomküszöböm magas. Nagyon nehéz diéta után vagyok (két hónapig nem ettem se húst, se tejtermékeket, se glutént, cukrot, hüvelyeseket és szóját----azaz szinte semmit:)) , majd két hete visszatértem a normál étrendhez. Sajnos betegség miatt flector port és aspirin complexet szedtem (egyszer ezt, egyszer azt) , és az aspirinek után éreztem, hogy erősen görcsöl a gyomrom. Korábban már volt ez az éles görcs, de általában pár óra múlva elmúlt. Most annyira fájt, hogy le kellett feküdnöm, de a helyzet csak rosszabbodott. Éjjel erre a fájdalomra ébredtem, majd reggelente is. Ez a forgatókönyv megy négy napja, hogy minden reggel (ülve, nap közben csak ritkán) , de rettentően görcsöl a gyomrom. Azt vettem észre, hogy ha bal oldalra fordulok, akkor rosszabbodik, ha jobbra fekszem, akkor enyhül vagy elmúlik. Ma viszont már evés után annyira feszített a gyomrom a görcsök mellett, mint ha nem akarna soha többet távozni, és csak aprókat büfögök. Nem éget, nem érzvem a gyomorsavat, hogy reflux-os tüneteket produkálna. Nincs különbség az érzésben éhgyomor vagy evés után... Mi a véleménye, mivel lehet ez összefüggésben? Nagyon köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Plósz János válasza gyomorfájdalom témában

A Flector és az Aspirin is gyakran okoz gyomorhurutot, akár gyomor-illetve nyombélfekélyt is. Emiatt mindenképp forduljon háziorvosához vagy gastroent. szakrendeléshez.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. szeptember 23., 22:30; Megválaszolva: 2015. szeptember 24., 11:56
Kérdések és válaszok: Egyéb
FÉLELEM AZ EVÉSTŐL 2
kedves Doktor Úr! Köszönöm a gyors válaszát! (én vagyok,aki nem mer enni) Ön javasolta, hogy estére quamatel ,gaviscon stb-t használjak... Csak...
Nem merek enni
Kedves Doktor Úr! Rettegek az evéstől! Ez azóta van így,mióta szedtem a PPI-ket-többfélét is- és mindegyiktől szinte leállt az emésztésem...
MIKORRA VÁRHATÓ JAVULÁS
Kedves Doktor ÚR! Az elmúlt 1 hónapban össze-vissza szedtem a ppi-t és a quamatelt. - 9 nap PPI - 10 nap Quamatel-fokozatosan levezetve a PPI-t - 4...
ppi kúra után
Tisztelt Doktor Úr! A Refluxon-t szedtem legutoljára, napi egyszer 15 mg-ot egy hétig. Sajnos csak egyre rosszabbul lettem tőle.. A legfőbb panaszom...
Gyomor panaszok 2.
Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát január 15. 18: 11es kérdésemre. Venter granulátumot iszok napi 2-3at, az étkezésekre nagyon figyelek, de...