Viszketés

Tisztelt Dr Az lene a kérdésem hogy a cukorbetegségtől van-e viszketés, vagy a változókor miatt.Öt éve eltávolították a méhemet és a petefészket is.Nem inzulinos cukorbeteg vagyok csupán diétával tartom rendben amennyire tudom, de mindenhol viszketek ahol csak szőrzet van, fejen, hónaljban, mindenhol.Nagyon nehezen viselem mert kikaparom magam, főleg éjjel. Válaszát előre is köszönöm. Üdv Kati

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a viszketés témában

Kedves Kati!

Sajnos a cukorbetegség kísérő tünete lehet a viszketés. Érdemes lenne háziorvosával kontrolláltatni a jelenlegi cukorszintet vagy ön is megmérhet, ha van otthon vércukormérője. Recept nélkül kapható antihisztamin tartalmú tablettát megpróbálhat.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Kérdés: 2010. február 18., 12:06; Megválaszolva: 2010. február 18., 12:06
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Emelkedett éhgyomri cukorérték
Tisztelt Doktornő! 55 éves nő vagyok, 165 cm magas és 57 kg, sportos testalkatú. A most 25 éves fiammal terhességi cukorbeteg voltam, azóta nem volt...
Terhesség, keton a vizeletben
Tisztelt Webbeteg! 18 hetes kismama vagyok. Ir diagnózissal, 42-es BMI-vel. Évek óta 160gr ch diétát tartok, több-kevesebb sikerrel.A terhességem óta...
Terhességi cukorbetegség
Kedves Doktornő! 20 hetes kismama vagyok, 4.babámat várom. Otthon méregettem a cukrom, s mivel mértem rossz értékeket.. (7.8-8 evés után 1 órával)...
Esti inzulin
Tisztelt Doktornő! Feleségem szülés után let cukorbeteg. Immár 23 éve. Az utóbbi időben nem tudja kontrollálni a cukorszintjét. Főleg az...
Deflazacort Bőrgyulladásra
Nem Magyarországon kaptam a kezelést, de egy tályogra deflazacorte tartalmú szteroidot kaptam amit 5 napig 2x 30 mg szedtem. Nagyon sok rosszat olvastam...