Inzulinos cukorbetegvagyok

Tisztelt Doktor úr Azt szeretném kérdezni öntöl hogy lassan már 5éve inzulinos cukor beteg vagyok és párhonapja észre vettem a testemen hogy pici piris pötyek jönnek ki és nagyon viszket az egésztestem lehetséges e hogy ettöl az inzulintol van e ez az inzulin neve actarapid penfil és insuladtord melékhatásai ezek ha igen mi a teendöm Tiszteletel Várom Válaszát Tiszteletel Várszegi Béla

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Brasnyó Pál válasza cukorbetegség és bőrkiütés témában

Kedves Kérdező!

Az inzulinkészítményekre lehetséges az allergia, bár ez általában hamarabb szokott jelentkezni. Biztosabbat bőrgyógyász/allergológiai vizsgálattal lehet mondani, amely során egyrészt megvizsgálják a bőrelváltozásokat (allergia okozta bőrelváltozások-e ezek) , másrészt további vizsgálatok után lehet igazolni az inzulinkészítmény okozta allergia jelenlétét.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Brasnyó Pál
Dr. Brasnyó Pál Belgyógyász, nefrológus, diabetológus
Kérdés: 2012. október 30., 18:41; Megválaszolva: 2012. november 01., 18:16
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Magas cukor
Tisztelt Doktornő! 5 évvel ezelőtt kezdődött a pszichés problémám, több pszichés betegséget állapítottak meg nálam. Nyugtatót...
Vércukorérték
Kb 10 éve vagyok 2-es számú cukorbeteg és szedem a Merckformint 1000mg retard.Egy hónapja mérem otthon éhomi , étkezés előtti és 2 órával...
Emelkedett glükóz és orrspray
Tisztelt Doktor Úr/Hölgy! Érdeklődni szeretnék, hogy (allergiára) rendszeresen használt MOMENTASON SANDOZ orrspray okozhat-e labor eredményben...
Inzulinrezisztencia
Kedves Doktornő! Inzulinrezisztencia tünetek miatt a nőgyógyászom elküldött, terheléses vizsgálatra, aminek az eredménye alapján azt mondta, hogy...
GDM - utógondozás
Tisztelt Doktornő! Diétával kezelt GDM-es terhesség (éhomi glükóz: 4,0 mmol/l; 60 perces: 9,7, 120 perces: 8,5 mmol/l) után 3,5 hónappal (szoptatás...