Paracetamol téma

Amit a paracetamol szedéséről tudni kell

WEBBeteg - Dr. Kovács Anikó, gyógyszerész, Lektorálta: Dr. Lesznyák Judit

Ki ne kezdett volna már öngyógyszerezésbe, amikor otthon feküdt lázasan? A legtöbb ember ilyenkor a házi patikában található lázcsillapítókhoz nyúl, melyek közül sok paracetamolt tartalmaz. De mi is valójában ez a hatóanyag, és mi az, amit fontos tudni róla?

Koronavírus: álhír, hogy a hagyományos láz- és fájdalomcsillapítók nem megfelelőek

WEBBeteg.hu

Az elmúlt napokban a közösségi médiában elterjedt az a Franciaországból származó hír, amelyek megkérdőjelezi a szteroidok és egyes nem szteroid típusú gyulladáscsökkentők (mindenekelőtt az ibuprofen) alkalmasságát a koronavírus tüneteinek enyhítésére.

Paracetamol - Hatás és mellékhatás

WEBBeteg - stern.de

Asztma, allergiás nátha, bőrkiütés - egy tanulmány szerint a paracetamoltartalmú gyógykészítmények 46 százalékkal is növelhetik az asztma kialakulását gyermekeknél. Az orvosok óvatosságra, körültekintésre intenek a mindennapos hatóanyag használatával kapcsolatban.

A jövőben kizárólag patikában kapható majd néhány megfázás elleni készítmény

Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) felülvizsgálva korábbi gyakorlatát a betegek biztonsága érdekében a jövőben kizárólag a gyógyszertárakban tesz elérhetővé néhány paracetamolhatóanyag-tartalmú készítményt.

Vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók? Lumbágó esetén nem segítenek!

Fájdalomközpont

Egy ausztrál kutatás megállapította, hogy a lumbágó okozta fájdalom csillapítására bizonyos vény nélkül kapható, például a paracetamol tartalmú készítmények nem alkalmasak. Arról, hogy milyen módszerekkel csökkenthetjük hatékonyan a derékfájdalmainkat, Dr. Arnold Dénes Arnold, aktív fájdalomspecialistát kérdeztük.

A várandósan sokáig szedett paracetamol árthat a magzat későbbi termékenységének

MTI

A várandósság alatt hosszú időn át szedett paracetamol károsíthatja a fiúmagzatok későbbi termékenységét - derült ki egereken végzett kísérletekből.

A paracetamol májkárosító hatásáról

mamigyogyit.blogspot.com

Valóban, a paracetamol nagy dózisban májkárosító. De kell- e félnünk ettől, ha a megfelelő dózisban, odafigyelve adagoljuk a paracetamol- tartalmú készítményeket?

Kiütéses lettem, melyik gyógyszer okozhatta? - Az orvos válaszol

WEBBeteg

Megfáztam és paracetamol tartalmú megfázás elleni szert, torokfertőtlenítő tablettát és lázcsillapítót vettem be. Tele lettem csalánkiütés szerű piros foltokkal. Vajon melyik szer okozhatta ezt? A megfázás elleni szer mellékhatása lehet? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.

Veszélyes a túladagolt paracetamol

MTI

Életveszélyes túladagoláshoz vezethet, ha naponta akár kicsivel több paracetamolt szed valaki az előírtnál - idézte brit kutatók figyelmeztetését a BBC hírportálja (www.bbc.co.uk).

Vérrákot okozhat a tartósan szedett paracetamol?

Medipress

Egy friss kutatás szerint a paracetamol tartalmú készítmények rendszeres szedése növelheti a vérrák kialakulásának kockázatát.