Mozgásszegény életmód téma
Mit tehet a beteg? - A 2-es típusú diabétesz kezelése
diabetes.hu - Dr. Bedő Csaba
A 2-es típusú diabétesz krónikus betegség, amelyben a szervezet szénhidrát-anyagcseréjének a folyamata zavart szenved. Ez két okból következhet be: egyfelől a szövetek érzékenysége az inzulin hatásával szemben csökkenhet, másfelől nem termelődik a vércukor normális értékek között tartásához elégséges mennyiségű inzulin.
A stresszevés megelőzése kisgyermekkorban kezdődik
Budai Allergiaközpont - Dr. Polgár Marianne, gyermekgyógyász, gasztroenterológus
A lelki problémák és feszültség oldására sokan az evésbe menekülnek. A finom falatok ugyan meg nem oldják, de átmenetileg talán kisebbnek mutatják az adott problémát. Egy kutatás szerint már egészen kisgyermekkorban is tehetünk azért, hogy a gyereknél megelőzzük felnőttkorban a stresszevés jelenségét.
Milyen egészségügyi problémákhoz vezethet a mozgáshiány?
WEBBeteg

Függetlenül attól, hogy kinek milyen a testsúlya, a mozgáshiány mindenkinek árt! A mozgásszegény életmód következtében kialakuló problémák közül a legismertebb - de közel sem az egyetlen - a túlsúly és az elhízás, melyek kialakulásában az egészségtelen táplálkozás mellett jelentős szerepet játszik a mozgáshiány is.
Hogyan fogyhatnék, ha ülőmunkát végzek? - Az orvos válaszol
WEBBeteg - Dr. Petke Zsolt
Mozgásszegény életmódot folytatok, ülőmunkát végzek. Sajnos egyre túlsúlyosabb vagyok. Tudna tanácsolni valamit, ami elősegítené a fogyásomat? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Miért vagyok mindig fáradt?
JóAlvás Központ - Dr. Vida Zsuzsanna, Kardioközpont - Dr. Sztancsik Ilona
A tartós fáradtság igen komoly probléma, ami nappali teljesítménycsökkenéshez, koncentrációzavarokhoz, akár balesetekhez is vezethet. A kimerültség lehetséges okairól dr. Vida Zsuzsanna, a JóAlvás Központ neurológus főorvosa, szomnológus és dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta beszélt az Alvás Világnapja kapcsán.
Egészségügyi kockázat a gyerekek mozgásszegény életmódja
MTI
Jelentős egészségügyi kockázatot jelent a gyerekekre a mozgásszegény életmód - hívta fel a figyelmet Szabó András, a Semmelweis Egyetem II. sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának egyetemi tanára.
A mozgásszegény életmód kétszer olyan halálos, mint az elhízás
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
A mozgásszegény életmód kétszer olyan halálos, mint az elhízás – állítja egy új tanulmány. Ugyanakkor a kutatók szerint már egy minimális – például napi 20 perc séta – mozgás is elég ahhoz, hogy a korai halálozás kockázata 30 százalékkal csökkenjen.
Cukorbetegség - Súlyos következményei lehetnek, ha félvállról veszi
Budai Endokrinközpont - dr. Bibok György, diabetológus főorvos
A 2-es típusú cukorbetegség a túlzott szénhidrát fogyasztás és a mozgásszegény életmód miatt napjaink népbetegségeinek listáján dobogós helyezést ért el. A betegség terjedését a rendszeres szűrés és a családokban végbemenő életmódváltás segíthet meggátolni.
Drasztikusan nőtt az elhízás gyakorisága Magyarországon
MTI
A mozgásszegény életmód, a megnövekedett szénhidrát- és kalóriabevitel következtében drasztikusan nőtt az elhízás gyakorisága az elmúlt negyven évben Magyarországon - mondta a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság (MOMOT) elnöke a szervezet XVI. kongresszusán pénteken Budapesten.
Milyen betegségeket okoz a mozgásszegény életmód?
MTI
A lustaságot már önmagában betegséggé kellene nyilvánítani - javasolja néhány vezető brit közegészségügyi szakember, akik szerint a mozgásszegény életmódból eredő betegségek felületes kezelése helyett, a probléma gyökerét kellene inkább orvosolni.