Mesterséges intelligencia téma
Mesterséges intelligencia segíti a dunántúli stroke-hálózatot
Pécsi Tudományegyetem
“Magyarországon évente közel 40 ezren kapnak stroke-ot és 13 ezer ember veszti életét agyi érka-tasztrófa eredményeként. Az esetek 80-85 százaléka vérrög okozta érelzáródás következtében alakul ki, melynek gyógyításában a terápia mielőbbi megkezdése kulcsfontosságú” - tájékoztatott dr. Szapáry László, a Magyar Stroke Társaság elnöke, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense.
Mesterséges intelligencia a rákgyógyításban
OncoLogic - Támogatott tartalom
Ma Magyarországon évente kb. 70.000 rákos megbetegedést fedeznek fel. A diagnózis felállítása utáni első kulcsfontosságú lépés a kezelés kiválasztása, amelyben a terápiás javaslatokat felállító onkológiai munkacsoportnak és a beteg döntésének egyaránt nagy szerepe van. Ebben segít az IBM Watson for Oncology, az a mesterséges intelligencia, amely immár a hazai onkológusokat és betegeiket is támogathatja a kezelési javaslat megalkotásával. De hogyan működik pontosan a Watson, és mi lehet a legnagyobb előnye a rákgyógyításban? Erről kérdeztük Dr. Szántó Istvánt, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórház Onkológiai Osztályának vezető főorvosát, az OncoLogic vezető onkológusát. (x)
Mesterséges intelligencia és stroke
Semmelweis Egyetem
Mérhetően gyorsult az agyi érkatasztrófán átesett betegek ellátásának folyamata, és a betegek nagyobb hányada részesült kezelésben annak a mesterséges intelligenciára épülő szoftvernek köszönhetően, amit bő fél évig használtak ingyenesen a Neurológiai Klinikán.
Mesterséges intelligenciával felszerelt MR-készüléket adtak át
Semmelweis Egyetem
Csúcskategóriájú, mesterséges intelligenciával felszerelt MR-készülékkel vizsgálják mostantól a betegeket a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán.
Mesterséges intelligencia a kutatásfejlesztésben
MTI
A mesterséges intelligenciát a diagnózis felállításában és a terápiában is hasznosítani fogja a Semmelweis Egyetem abban az egyéves kutatásfejlesztési projektben, amelyet 1,7 milliárd forinttal támogat az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) - ismertette az egyetem rektora.
Az időskori demencia előrejelzését könnyíthetik meg magyar kutatók eredményei
MTI
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Természettudományi Kutatóközpontjának (TTK) munkatársai a kóros agyi öregedés mesterséges intelligenciával történő hatékonyabb előrejelzésében értek el fontos előrelépést. A Nemzeti Agykutatási Program által támogatott vizsgálat eredményeiről a GigaScience című tudományos folyóiratban számoltak be a TTK Agyi Képalkotó Központ kutatói.
Mesterséges intelligencia és az élettudományok
MTA
A mesterséges intelligenciára épülő, gépi tanulási módszerekkel támogatott sejtszintű analízis tudományterülete napjainkra olyan fejlettségi szintet ért el, ami korábban elképzelhetetlennek tartott perspektívákat vetít előre.