Mentális betegség téma
A skizofrénia elfogadása - A diagnózis után
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter főorvos
Bármilyen betegséggel, legyen az a legenyhébb is, nem könnyű dolog szembesülni, hát még akkor, ha egy olyan súlyos pszichiátriai betegségről beszélünk, mint a skizofrénia. Ez a mentális betegség teljesen nem gyógyítható, ugyanakkor ma már korszerű gyógyszerekkel kellően kiegyensúlyozott, jó életminőség biztosítható.
Skizofrénia - Család nélkül nincs orvosság
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter főorvos
Sajnos a skizofrénia egyik legrosszabb tulajdonsága, hogy a betegek nagy többsége nem érzi magát betegnek, a kóros gondolatait, hallucinációit valóságként éli meg. Emiatt gyakran nehezen fér bele számukra, hogy nyugtató hatással is járó gyógyszereket szedjenek, orvosi kontrollokra járjanak. Ezen a ponton nélkülözhetetlen a beteg családjának, környezetének a szerepe, akikre óhatatlanul több feladat is hárul.
Közlekedési baleset - Nem csak a test sérül
WEBBeteg - Dr. Veress Dóra, pszichiáter
Napjainkban egyre több közlekedési balesetről hallunk, azonban ezek kapcsán mindig csak a halálos áldozatokról emlékezünk meg, a túlélőkről senki sem beszél. Vajon hogy élik meg és hogyan dolgozzák fel a balesetet? Vajon túl lehet lépni a történteken tartós lelki károsodás nélkül?
Élet a skizofréniával - A terápia mellékhatásai
WEBBeteg - Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter főorvos
A skizofrénia egy súlyos pszichiátriai betegség, mely még nem gyógyítható, de a tudomány mai állása szerint korszerű gyógyszerekkel már kellően kiegyensúlyozott, jó életminőség biztosítható. Vajon milyen hatást gyakorolhat a hosszabb távú gyógyszerszedés ebben a kórképben a betegre?
Minőségi élet pszichés betegséggel? - Lehetséges
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter főorvos
Azt, hogy egy jól kezelt pszichés betegséggel ma már akár teljes értékű életet lehet élni, gyakran kétkedve fogadják a családtagok. Pedig kutatási adatok mutatják, hogy a mentális zavarok többségével produktív, kielégítő élet élhető!
Számít, hogy vagy! - a lelki egészség megőrzése társadalmi ügy
MITTE Communications
A magyar társadalom nagy része lelki problémákkal küzd, de sokan nem mernek segítséget kérni. Az Országos Közegészségügyi Intézet a Norvég Alap támogatásával egy kísérleti programot indított el, melynek keretében hat városban Lelki Egészség Központokat hoztak létre. Ennek a szakasznak a lezárásaként készítettek egy animációs kisfilmet, mellyel szeretnék felhívni a lakosság figyelmét arra, hogy van hova fordulniuk.
Kapcsolat van az agy tinédzserkori fejlődése és a mentális betegségek között
MTI
Kapcsolat áll fenn az agy tinédzserkori fejlődése és a mentális betegségek kialakulása között - állítják brit szakemberek, akik azt is megállapították, hogy az összetett gondolkodással és a döntéshozatallal összefüggő agyterületek változnak a legtöbbet a kamaszévek alatt.
Harmonikus családban épül a lélek
Családok Lelki Egészségéért Egyesület
Megtartotta bemutatkozó konferenciáját a Szövetség a Családok Lelki Egészségéért Egyesület, amelyet a mentálhigiéné területén dolgozó neves szakemberek – kutatók, orvosok, családterapeuták, mentálhigiénés szakemberek és más e területen elkötelezetten tevékenykedő szervezetek képviselői hívtak életre.
Az alváshiány hatása a kamaszkori agy fejlődésére
MTI
Kiegyensúlyozatlanná vált az idegsejtek kommunikációját biztosító agyi kapcsolatok (szinapszisok) kialakulásának és megszűnésének folyamata azoknál a serdülőkorú egereknél, amelyeket csak rövid ideig engedtek aludni a kutatók.