Hozzátáplálás téma
A rettegett hozzátáplálás, avagy hogyan és miért érdemes jól csinálni
WEBBeteg - Lőrincz-Erdélyi Krisztina, pszichológus
Az evés létszükséglet, de az életben maradáson túl számos egyéb funkciója is van. Egészségünk megőrzése szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy milyen ételeket fogyasztunk, egy ország konyhája pedig meghatározó lehet a nemzeti identitás, illetve a kultúra szempontjából is.
Amikor nincs elég anyatej - Melyik tápszer az ideális?
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Lesznyák Judit, csecsemő- és gyermekgyógyász
Egy újszülött táplálására a legideálisabb az anyatej. Azonban sok esetben előfordul, hogy - különböző okok miatt - a szoptatás nem megvalósítható, és arra sincs lehetőség, hogy a baba édesanyjának lefejt tejét kapja. Ilyen esetekben kerülnek előtérbe a tápszerek, melyeknek köszönhetően a kicsik szoptatott kortársaikhoz képest gyakorlatilag szinte semmiféle hátrányt nem szenvednek.
Mikor és milyen ételekkel kezdjük a hozzátáplálást?
WEBBeteg összeállítás - Dr. Polgár Marianne, gasztroenterológus, főorvos
Gyermekünk fejlődésének egyik meghatározó pillanata, amikor az anyatej mellett új ízekkel ismerkedhet meg. A két legfontosabb kérdés, hogy mikor és milyen élelmiszerekkel kezdjük meg a hozzátáplálást.
Hozzátáplálási kisokos
Budai Allergiaközpont
Dr. Polgár Marianne, gyermek gasztroenterológus válaszai a leggyakrabban felmerülő kérdésekre.
Hogyan kerülhetjük el, hogy gyermekünk ételallergiás legyen?
Svábhegyi Gyermekgyógyintézet
6 hónapos korig, ha van rá lehetőség, a kizárólagos anyatejes táplálás javasolt, az Európai Gyermek Táplálkozástudományi Társaság (ESPN) 2009-es ajánlása szerint. Az elválasztást az indokolja, hogy az anyatej, ill. anyatej helyettesítő tápszerek önmagukban nem elégítik ki a csecsemő energia- és tápanyag-, elsősorban vas- és vitamin szükségletét.
Útmutató a csecsemő és kisgyermekkori ételallergiákhoz
Orvostkeresek Egészségmagazin
A táplálékkal szembeni allergiát az esetek 90 százalékában 4 éves korra a gyermekek kinövik. Az addig tartó folyamatról, az első tünetekről, ekcémáról, hasfájásról, vizsgálatokról és diétáról dr. Polgár Marianne gyermek gasztroenterológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa számol be részletesen.
Első 1000 nap program - Minden gyermeknek joga van az egészséges felnőttkorhoz
Magyar Primer Prevenció Orvos Egyesület
Orvosszakmai és civil szervezetek közös szándéknyilatkozatot írtak alá tegnap, elindítva ezzel az Első 1000 nap programot, amely a Magyarországon legfontosabb népegészségügyi problémák megelőzését tűzte ki célul. Dr. Takács István elmondta: a gyermek egész további életét meghatározó fejlődésen megy keresztül a fogantatástól számított első 1000 napban.
Mit egyen és mit igyon a csecsemő?
Mag. Ingeborg Hanreich - gyermektaplalkozas.hu
A szoptatás mellett a csecsemő 6 hónapos kora körül javasolt a hozzátáplálás és a gluténtartalmú ételek bevezetése. Mikor, mit és hogyan igyon - egyen a baba: praktikus tanácsok a szülőknek.
Anyatejes táplálás régen és ma
Orvostkeresek Egészségmagazin - dr. Hidvégi Edit
A szoptatás egyszerű, kényelmes és biztonságos, az anyatejben a kicsi fejlődéséhez szükséges összes tápanyag megtalálható. Hazánkban ma mégis minden ötödik hat hónapnál fiatalabb gyermek kap az anyatejen kívül más táplálékot is.