Genetikai vizsgálat téma
A lisztérzékenység kivizsgálása
WEBBeteg - Dr. Osikóczki Orsolya, háziorvos
A lisztérzékenység (cöliákia, nem trópusi sprue, gluténszenzitív enteropathia) az arra genetikailag fogékony emberekben a táplálkozással bevitt glutén (gliadin) hatására a vékonybél nyálkahártyájának felszívódási zavarokkal járó krónikus, T-sejtekhez kötött autoimmun megbetegedése (az immunrendszer kóros működése).
Újfajta kromoszómavizsgálat
Több mint TestŐr
Manapság sok pár küzd meddőséggel, az újfajta genetikai vizsgálatok egyre jobban segítik a kromoszómaproblémák kiküszöbölését. A digitális citogenetikai vizsgálattal már Magyarországon is alaposabban szűrhetők az esetleges kromoszómaeltérések.
A terhesség 10. hete
WEBBeteg
Valószínűleg még mindig az első trimeszter érzelmi hullámvasútját tapasztalod magadon, ám vigasztaljon a tudat, hogy nemsokára a második trimeszterbe lépsz, amikor a terhességi tünetek, az émelygés és extrém fáradtság jelentősen csökkenni fog. A babád számára ez a hét azért jelentős, mert embrió helyett most már hivatalosan is magzatnak számít.
A gyermekkori elhízás genetikai okait kutatják
Semmelweis Egyetem
A II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika obezitás centrumában az év eleje óta tartó kutatómunka célja a túlsúllyal szembeni hatékonyabb fellépés– mondta Dr. Szabó András.
Először állítottak fel genetikai diagnózist ritka betegségben szenvedő gyerekeknél
MTI
Először sikerült ritka betegségben szenvedő gyerekeknél genetikai diagnózist felállítani a brit Great Ormond Street Kórház (GOSH) és a North Thames NHS Genetikai Kórház együttműködésével létrehozott Százezer Genom Projekt keretében.
Életmentő lehet a genetikai teszt az örökletes vastagbélrákban szenvedőknél
MTI
Az örökletes vastagbélrák-szindrómában (Lynch-szindrómában) szenvedő fiatalabb pácienseknél célszerű genetikai vizsgálatokkal kideríteni a társult daganatokra való hajlamot - hangsúlyozzák az Exeteri Egyetem és a Cardiffi Egyetem kutatói, akik a Health Technology Assessment kiadványban ismertetik vizsgálati eredményeiket.
Február 4. a rák világnapja - Daganatkezelés régen és ma
Dr. Balla Bernadett
A rák népbetegség; korunk egyik legnyomasztóbb népegészségügyi problémája. A rákbetegek, családjuk, környezetük szenvedése számokkal mérhetetlen. A rákellenes küzdelem mind nagyobb tudományos, társadalmi, politikai és - nem utolsó sorban - anyagi erők mozgósítását igényli.
Az első genetikai vizsgálat a terhesség során
gendiagnosztika.hu
Az általános rendellenesség-szűrővizsgálatnak kiemelt jelentőségű része a kromoszóma rendellenesség-szűrés, ami a terhesség 11-14. hetében működik a legmegbízhatóbban.(x)
Órák alatt kiszűrhető a hirtelen szívhalálra hajlamosító gén
MTI
Egy öröklődő génhiba fiatal korban minden előzmény nélkül a szív működésének megszűnéséhez vezet. Ilyenkor a szívkamra ritmusos összehúzódások helyett remegni, fibrillálni kezd, így a vérkeringés gyakorlatilag azonnal megáll.
Javasolt genetikai vizsgálat
Orvos valaszol - Dr. Pétervári László
Üdvözlöm! Az lenne a kérdésem, hogy 36 éves és 13 hetes kismama vagyok.Jelzem 35 évesen fogant a magzat. A 12 hetes ultrahangos vizsgálatot végző orvos a korom miatt genetikai vizsgálatot javasolt annak ellenére, hogy a magzattal minden rendben van