Atomerőmű katasztrófa téma
Az Európa légterébe került radioaktív szennyezésről
MTI
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal, valamint több nukleáris biztonsági hatóság és intézet szerint is elenyésző az egészségügyi kockázata annak a radioaktív szennyeződésnek, amelyik szeptemberben az Ural környékén kerülhetett a levegőbe, majd Európa felett is megjelent.
Csernobil: 25 éve történt az atomkatasztrófa
MTI/WEBBeteg
Az emberi tragédia mellett a 25 éve bekövetkezett csernobili atomkatasztrófa lecke is volt, amely a megelőzés, az átláthatóság és a gondosabb felügyelet fontosságára irányította rá a figyelmet - mutatott rá Jerzy Buzek, az Európai Parlament elnöke az évforduló alkalmából Brüsszelben közzétett nyilatkozatában.
Csernobilról cenzúra nélkül
MTI-Press
A dátum örökre bevésődött a világ emlékezetébe. 1986. április 26-án két robbanás zajlott le a csernobili atomerőműben, az egyik vegyi, a másik mechanikai. Hatásukra harminchárom tűzfészekben lobbant fel a láng.
Hogyan károsítják a nukleáris balesetek az egészséget? - Kérdések és válaszok
WEBBeteg - Cs. K. fordító
A japán hatóságok bejelentették, hogy a Fukusima atomerőmű közelében a sugárzási szint olyan magasra emelkedett, hogy a környék lakhatatlanná vált. A New Scientist című lap az atomerőmű robbanásokkal kapcsolatos egészségügyi kockázatokat vizsgálta.
Nukleáris katasztrófa: Hogyan érinti a világ országait?
MTI / WEBBeteg
- Kártérítést követel egy légitársaság az osztrák hatóságoktól, miután a Bécs melletti schwechati repülőtéren sugárzásmérővel ellenőrizték a Japánból érkező utasokat - írta a Kurier című osztrák lap csütörtökön. A biztonsági intézkedést a járási közigazgatási hatóság rendelte el.