Ritmuszavar

Tisztelt Doktornő! Én 43 éves vagyok, 2015 óta szívritmus zavarom van. Eleinte csak 2-3 havonta, de tavaly óta kéthetente. Többször vizsgáltak, Szegeden és Orosházán is. (tachy PF) Az ultrahang szerint a szívemnek nincs baja. Az orvosok szerint a sinus csomók problémája okoz panaszt. Ablációra jegyeztek elő. Sajnos magas a vérnyomásom (illetve gyógyszerrel nem) pajzsmirigy alulműködésem van, és emiatt túlsúlyom is. Néha emelik a pajzsmirigy gyógyszert és a vérnyomás csökkentőt. Néha pedig csökkentik, most utóbb lecsökkentették mindkettőt így most a pulzusom már két hete 48-55 között van, ez még nem okozott tünetet. Egyébként gyakori a mellkasi nyomás de többnyire ritmuszavar előtt. Ritmuszavar alatt a tipikus gyors és rendszertelen szívverés, enyhe légszomj lép fel. Ma kiírták a Propafenon 150 tablettát. Aggódok hogy még jobban lelassítja a pulzusomat. Jelenleg Astrix, Covercard 10/5, Bisoprolol 5mg, L-thyroxin tablettákat szedek reggel. Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a baj? Végleges az állapot vagy javítható? Súlyos vagy kezelhető? Tanácstalan vagyok hogy mit tegyek. Már minden eszembe jutott. Gondoltam hogy a szegycsont fájdalom esetleg reflux miatt van, de fájnak a bordáim is , ez talán a ct-vel igazolt lumbágóm miatt is lehet. A mellkasomban 20-30 db 4-5 cm-es lipóma van, ezek is kényelmetlen érzést jelentenek, tudom hogy a bőr alatt vannak de nekem nem kifelé dudorodnak , esetleg nyomhatnak valami eret vagy izmot is? Szóval nem tudom mi lehet a baj de megkeseríti a mindennapjaimat, elrontja a hangulatomat és ez hatással van a környezetemben élőkre is. Már én szégyenlem hogy ennyit nyavajgok a körülöttem lévőknek. Előre is köszönöm megtisztelő válaszát. Tisztelettel: Sz. István András

Dr. Molnár Dóra válasza ritmuszavar témában

Kedves Kérdező!

A lipómák genetikai eredetűek vélhetően, a nagyobbakat szükség esetén sebészileg el lehet távolítani.

A ritmuszavar hátterében részben állhat a túlsúly, de egyéni hajlam ebben is van sajnos. A pajzsmirigy betegség is rontja a helyzetet.

Az abláció tartós megoldást jelenthet valóban. A propafenon inkább ritmusszabályozó,nem lassító, a pulzust a bisoprolol lasíthatja. A gyógyszer adagolás megváltoztatását mindenképpen az Önt ismerő kardiológussal kellene megbeszélni.

A panaszok miatt esetleg érdemes lenne tüdőgyógyászatra is elmenni, a légszomj okának tisztázása céljából légzésfunkciós vizsgálat hasznos lenne. A ritmuszavarral együtt jelenltkező légszomj és mellkasi panasz az egy tünetegyüttes viszont , más betegséget ebben az esetben nem kell keresni, a ritmuszavart kell megszüntetni.

Jobbulást kívánok!

Tsiztelettel: Dr. Molnár Dóra

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2021. március 10., 19:08 ;Megválaszolva: 2021. március 10., 23:14
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Ritmuszavar
Tisztelt Doktornő! 2020-ban jelentkezett nálam egy furcsa dobbanás-kihagyás érzet. Elmentem orvoshoz, aki csinált szívultrahangot , terheléses EKG-t....
Szívritmus zavar a semmiből?
Tisztelt Doktornő! Tegnap hajnalban megittam egy pohár vizet, majd vissza feküdtem az ágyba és szívritmus zavarom lett, ami nem akart elmúlni....
Terhességi szívritmus zavar
Kedves Dr. Molnár Dóra! 15 hetes kismama vagyok, szívritmus zavarral.Az EKG illetve a szívuh szerint minden rendben,ráírták a papíromra hogy...
Szokatlan EKG: aggódjak?
4 éve átestem egy tüdővéna transzpozíciós műtéten, viszont továbbra is, egyre gyakoribb és kellemetlenebb ritmuszavarokkal küzdök. A csatolt ekg...
Mitől ver a szívem erősen
Tisztelt Doktornő! Kb 2 hónapja kezdődött az egész, amikor az éjszaka kellős közepén erős szívdobogásra, légszomjra, hidegrázásra...