szívdobbanás

Kedves Doktornő! Pár hete elég gyakran, olyan érzésem van, mintha megállna a szívem és két erős dobbanással újra indulna, vmikor 5 percenként vmikor 2-3 óra is eltellik. Concort szedek már nagyon régen, pánik betegségre scippát, noacidot a gyomorra, és esténként egy szem altató. A mensesem kezd akadozni, sőt ha összehasínlítom, most ez az állapot azóta van, hogy nem jött ebben a hónapban a mensesem meg. Okozhat-e változókor elkezdődése ilyen tünetet? EKG nem mutatott komolyabb elváltozást. Válaszát előre is köszönöm

Dr. Molnár Dóra válasza ritmuszavar témában

Kedves Kérdező, a panasz hátterében extraszisztolé állhat, ami egy nem sorban érkező szívdobbanás, majd utána egy rövid szünet és helyreáll a ritmus. A változó kori hormonális változások is hozzájárulhatnak a panaszokhoz, de indokolt egy részletesebb kardiológiai kivizsgálás (Holter, szív UH) . Jobbulást kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2016. január 25., 11:03; Megválaszolva: 2016. január 26., 13:51
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Szívritmus zavar a semmiből?
Tisztelt Doktornő! Tegnap hajnalban megittam egy pohár vizet, majd vissza feküdtem az ágyba és szívritmus zavarom lett, ami nem akart elmúlni....
Terhességi szívritmus zavar
Kedves Dr. Molnár Dóra! 15 hetes kismama vagyok, szívritmus zavarral.Az EKG illetve a szívuh szerint minden rendben,ráírták a papíromra hogy...
Szokatlan EKG: aggódjak?
4 éve átestem egy tüdővéna transzpozíciós műtéten, viszont továbbra is, egyre gyakoribb és kellemetlenebb ritmuszavarokkal küzdök. A csatolt ekg...
Ritmuszavar
Tisztelt Doktornő! Én 43 éves vagyok, 2015 óta szívritmus zavarom van. Eleinte csak 2-3 havonta, de tavaly óta kéthetente. Többször vizsgáltak...
Mitől ver a szívem erősen
Tisztelt Doktornő! Kb 2 hónapja kezdődött az egész, amikor az éjszaka kellős közepén erős szívdobogásra, légszomjra, hidegrázásra...