Medrol-teherbeesés

Tisztelt Doktornő/Úr!

Azt szerteném megtudni, hogy a medrol nevű gyógyszer befolyásolhatja-e a teherbeesést.

3 éve sokizületi gyulladásom van, 2 évig immunszupresszáns gyógyszereket szedtem, de a gyermektervezés miatt abbahagytam, azóta medrolt szedek, az állapotomtól függően 8 vagy 4 mg-ot.  7 hónapja tervezzük a babát a férjemmel, eddig sikertelenül. A nőgyógyászom most clostilbegyt tablettát írt föl, mert az utolsó ciklusom 57 napos volt.

Arra gondolok, (nem biztos, hogy jól tudom), hogy a medrol a (prednisolon) vmiféle stresszhormon, így nem hiszem, hogy jót tesz a termékenységnek.

Ön szerint segíthet a teherbeesésben, ha teljesen elhagyom a medrolt?

Válaszát köszönöm!

 

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a teherbeesés témában

Kedves Hölgyem!

A Medrol szteroid hormon, és az egész hormonháztartást befolyásolhatja. Nem ártana egy kivizsgálás még a peteérés stimulálása előtt, hogy lássák, a női nemi hormonok hogy működnek, és mi újság a peteéréssel. Terhesség alatt egyébként gyakran van szükség a hasonló betegségekben a Medrol folyamatos szedésére, ne aggódjon emiatt.

 

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. február 22., 23:23; Megválaszolva: 2010. február 22., 23:23
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nőgyógyászat
Kedves Doktor! Az ovuláciomat megelőzően kb.egy héttel bő híg folyast tapasztalok mindig. Ez természetes folyamatok közé tartozik?(Fogamzásgátlót...
Nuvaring használata több mint 4...
Tisztelt Doktornö! Az lenne a kérdésem, hogy Nuvaringet használok évek óta, semmi godom nem szokott lenni. Azonba most elfelejtettem eltávolítani...
Hova forduljak?
Jó napot! Másfél éve alhasi fájdalmakkal küzdök ami mindig csak jobboldalt fáj. Több nőgyógyásznál jártam, 2x találtak tojásnagyságú...
Lehetek terhes?
3 éve vagyunk házasok a férjemmel és próbálkozunk a kisteso projekten én szeptemberben töltöttem a 40.-et a férjem a 34.-et a férjemnek van egy 10...
Mi okozhatja a panaszaimat?
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Pár hónapja kezdődött: menstruáció előtt, közben és után borzalmas görcseim, továbbá kb félidőben, ovulációkor...