A fogamzásgátló abbahagyása vagy az antidepresszáns zavart bele a ciklusomba?

Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! 2019.októberében hagytam abba a Belara nevű fogamzásgátló tablettát, melyet 3 éve szedtem. Ezt követően természetesen megjött rendesen a menstruációm, utána novemberben és decemberben szintén megjött normálisan 1-2 napos csúszással. Viszont 2 éve küzök pánikbetegséggel, amely decemberben és januárban olyannyira felerősödött, hogy nem mertem az utácra sem kimozduni, ezért a pszichiáterem a Scippa 10 mg nevű SSRI típusú antidepresszánst írta fel nekem, melyet el is kezdtem szedni. A pánikbetegségem javult, viszont a menstuációm január óta nem jelentkezett, immár 3x maradt el. Semmilyen tünetem nincs, se hasi fájdalom, se pecsételő vérzés...Sajnos a jelenlegi járványügyi helyzetben nem tudok a nőgyógyászomhoz fordulni, a pszichiáterem szerint nem az antidepresszáns okozza. Ön szerint kell aggódnom? Melyik gyógyszer okozhatja a menstruációs zavarom? Mit tanácsolna? Várjak türelmesen? Az antidepresszánst nem szeretném abbahagyni orvosi javaslat nélkül. Válaszát köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Kiss György válasza A fogamzásgátló abbahagyása vagy az antidepresszáns zavart be a ciklusomba? témában

Tisztelt Hölgyem!

A helyzet tisztázása végett reggeli első vizeletből otthonában végezzzen terhességi tesztet, melyet 3 nap mulva ismételjen meg. Amennyiben a teszt pozitiv/két csik/, akkor mielőbbi nőgyógyászati vizsgálat javasolt.

Ha a teszt negativ/egy csik/ akkor terhesség kizárható, az antideprsszánst pedig szedje tovább. A fogamzásgátlók abbahagyása után előfordulhatnak ilyen átmeneti zavarok az agyalapi mirigy és a petefészkek kapcsolatában, később maguktól rendeződnek.Remélhetőleg ezzel állunk szembe az Ön esetében is.

Üdvözlettel: dr.Kiss.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. április 07., 15:18; Megválaszolva: 2020. április 08., 18:36
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruácios zavarok
Tisztelt Doktor úr! 20 éves vagyok azt vettem észre 3-4honapja hogy 21 napos lett a ciklusom mi okozhatja? Februarban 18an jott meg Márciusban 15en most...
Gombás fertözés
Kedves Dr.úr. A napokban derült ki nállam hogy covid fertözött vagyok ezzel egyidejüleg jelentkezett nállam hüvelyi viszketés,égés. Kaptam rá...
Magas kortizol
Jónapot! Szeretnék érdeklődni, hogy a Mistral fogamzásgátló tabletta okozhat magas kortizol szintet? Az én reggeli értékem 1040nmol/l.. Voltam...
Menstruációs panasz
Tisztelt Dr. Szalóczy Péter! Nekem olyan problémám van, hogy egy héttel hamarabb jött meg a menstruációm. Egy-két nappal tovább is tartott, mint...
Diflucan, Klion, Yasminelle...
Kedves Dr ur! Lassan 5eve hogy szedek Yasminelle tablettat, azonban az utobbi hetekben gombas fertozes miatt nogyogyasz felirasara szedtem Diflucant illetve...