vérzések Nuvaring használatától

Üdvözlöm! Kérdésem, vagy inkább panaszom a következő lenne: fél éve használok Nuvaring hüvelygyűrűt. Azóta minden együttlét után enyhe vérzésem van, pedig korábban sosem volt ilyen problémám (5 éve rendszeresen élek szexuális életet, és a jelenlegi partneremmel már 2 éve vagyok) . Ezen kívül többször előfordult már váratlan áttöréses vérzés a gyűrű viselésekor. Ezek mennyire gyakori vagy normális mellékhatások, illetve szabadna-e egyáltalán tovább használnom ezt a fajta fogamzásgátlót? (Rákszűrésen augusztusban voltam, P1 lett az eredmény.) Válaszát előre is köszönöm!

Dr. Pétervári László válasza hüvely gyűrű témában

Nőgyógyászati vizsgálat tanácsos, mert nem biztos, hogy a hüvelygyűrű miatt van a vérezgetés.

Inkább gyulladás lehet a háttérben az ok.

Keressen fel szakorvost.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. december 08., 19:19 ;Megválaszolva: 2012. december 17., 18:20
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Hüvelygyűrű
Kedves Doktor úr/nő! Szombat este 8-kor helyeztem fel a második hüvelygyűrűmet, miután letelt a 7 napos szünet. Ma azonban már együtt voltam a...
Mellfájdalom lehet mozgásszervi ok
Üdvözlöm a segítségét szeretném kérni. A jobb mellem kb fél éve fájdogál nem folyamatosan nem tudom pontosan meghatározni hogy hol, illetve nem...
Mestruáció
Üdvözlöm! Voltam nőgyógyásznál januárban és márciusban is. A doktor úr megvizsgált, ultrahangozott és minden rendben talált. Elmondtam neki...
Változókor, égető érzés...
Tisztelt Orvosok! Tisztelettel kérem a segítségüket. Közel 2 hónapja vannak panaszaim. Több orvosnál is jártam. Elsőként a háziorvost kerestem...
Nem hat a gyógyszer?
Tisztelt Doktornő! Az éves nőgyógyászati vizsgálaton kapott leletemen az áll, hogy endomrtrium 6.5 cm. Dienille fogamzásgátlót szedek. Ez azt...