MÁSIK VÉRNYOMÁSCSÖKKENTŐ

Anyukám vérnyomáscsökkentőt szed, aminek a mellékhatása bőrrák . A gyógyszer neve: Tanydon HCT 80mg/125 mg . Tanydont is szed mellette, estére Tanydon 80 mg, 1X. A Tanydon HCT 80 mg/125 mg-ból 2x 1/2 -et szed déléelőtt és délben. Kérdésem, mire lehetne kicserélni a nemkívánatos mellékhatás miatt a gyógyszert? Váűlaszát előre is köszönöm! Szíves üdvözlettel: Orosz Tímea, Budapesat, 14. kerület

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza gyógyszerek témában

Kedves Kérdező! Valóban van mód cserére. A bőrrák kialakulása sokféle tényezőtől függ, nem kizárólag az édesanyja által szedett gyógyszer okozza.

Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. március 05., 20:06; Megválaszolva: 2020. március 12., 22:38
Kérdések és válaszok: Magas vérnyomás (Hipertónia)
Vérnyomás
Tisztelt Dr.-nő. A 24 órás vérnyomásmérésem eredménye nem lett jó, magas értékeket mért a műszer. Éjjel is. Az orvosom reggel 100 mg Lavestra...
Pánik-magasvérnyomás
Tisztelt doktornő! 42 éves 100 kg súlyú 180 cm magass, nemdohányzó, alkohol nem fogyasztó, heti 3-4 alkalommal napi kb 4-5 km-t futó férfi...
Gyógyszerektől sem csökkenő...
Kedves Doktornő, édesanyám 96 éves. Évek óta kezelik magas vérnyomással. 2 éve a Renitec (5 + 10 mg) már nem volt hatásos, így lecserélték...
Megfelelők a gyógyszereim?
Üdvözlöm Doktornő! Már váltottunk néhány levelet, de most volna még Önhöz kérdésem. Ha valakinél BKH-t (bal kamrai hipertrófiát) ...
Mitől magas a vérnyomás?
Üdvözlöm Doktornő! Egyszer már írtam Önnek, de most egy másik probléma miatt kérném segítségét, mert tanácstalan vagyok. (A helyi kórházi...