Vashiány, magas folsav szint, terápiája

Szeretném megkérezni az alábbi laborértékek alapján a napi 1x2 tbl. Neo-Ferrofolgamma a megfelelő terápia-e? Monocita (%) 8, 6, Eozinofil granulocita (%) 4, 1, Hemoglobin 113 g/L, Hematokrit 0, 352 L/L, MCV 73 fL, MCH 23 pg, RDW-CV 16, 3 %, Vas 5, 3 mol/L, Ferritin 8 ng/mL, a Folsav > 54, 4 nmol/L. B12 nem lett nézve. Nem gond a magas folsav szint? A háziorvosom szerint vashiányom van, további vizsgálat nem indokolt. Valóban? Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel: Rita

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Tomonkó Magdolna válasza vashiányos vérszegénység témában

Kedves Kérdező!

A vérszegénység nem egy betegség, hanem egy tünet. Ez azt jelenti, hogy meg kell keresni a kiváltó okot. A változó kor előtt ez legtöbbször a menstruációs vasvesztés, de ha nem tart hosszú ideig és nem túlságosan bőséges a havi menses, más okát is kell keresni a vérszegénységnek. Egyetlen laborleletből nem lehet megalapozott véleményt mondani az állapotáról, ehhez sokkal több információ és az Ön személyes vizsgálata is kellene.

üdv: dr Tomonkó Magdolna

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. október 18., 20:02; Megválaszolva: 2012. október 23., 20:46
Kérdések és válaszok: Hematológiai megbetegedések
Vérszegénység vagy leukémia?
2017 szeptember óta rendszeresen 3-4 havonta küld a háziorvosom laborba, állandó fáradékonyság, nehéz koncentráció, gyakoribb fejfájás...
Vashiányos anaemia-nál lehetséges...
Üdvözlöm! 2014.05. hónapban egy rutin vérvétel során vashiányos anémiát állapítottak meg. (hemogl.70, hematokr.0, 26, MCV 60, MCH 16, 2, MCHC...
Vérkép, vashiányos vérszegénység
T. Dr.úr/nő A vérképemről érdeklődnék. Magas a süllyedésem, és aggaszt a microcytosis értékem is. Háziorvosom nem mondott rá semmit, csak hogy...
Vashiány, vérszegénység és...
szeretném megtudni, hogy okozhat-e vashiányt, és vérszegénységet a nikkelallergia./++++/Évek óta vashiányos vagyok, és hiába szedem a gyógyszert...