Prolactin/prolaktin
Tisztelt Doktornő! 2éve fájt a mellem és egy nap alatt képes volt a duplájára nöni, mindenk azt hitte szilikon adnormálisan görcsös lett. Elmentem a házi orvoshoz kb. 2 hónapja és beutalt egy vérvételre. Aztán 2 héttel késöbb majd még egy héttel később megállapitották nálam a magas prolaktin termekést!, de mi a párommal az ekött egy vagy két héttel keztünk el próbálkozni a babával. Elmentem uh vizsgálatra a melleim miatt mert nagyon durván görcsös és nagy volt, és ott mindent rendben találtak! Utána elmentema nőgyógyászhoz a labor vérleletekkel, meg az uh s lelettel! közben kétségbe is estem, hogy hogyan lessz baba, mert már annyira szeretnék, hogy szinte, depis is lettem. Szóval a nögyógyász azt mondta, hogy ir föl 1 gyógyszert a prolaktin termelés csökkentésére, a BROMOCRIPTIN-RICHTER 2, 5mg es tablettát ebből napi felet kell bevennem! és az lenne a föbb kérdésem, hogy e-mellett a gyógyszer mellett teherbe tudok e esni esetleg létre jöhet e nálam normálisan az ovuláció a peteérésem? Mert belehalok ha nem és sokat kéne rá várnom? Szóval ennyit szerettem volna kérdezni, mert olvastam erröl a gyógyszerröl ezen az oldalon, és azt láttam, hogy akik gyermek tervezés előtt állnak mind azoknak nem ajánlják és e-miattt szomorodtam ugy el. Elöre is köszönöm a válaszát
WEBBeteg szakértő válasza magas prolaktin szint témában
Kedves Kérdező! Jó gyógyszert kapott, és bizony ezt kell szednie, ha terhes szeretne lenni, mert a magas proktin szint gátolja a peteérést, és a teherbeesést is. Az emlőpanaszokat is ez okozza. Amit még megtehet az alapos kontroll miatt, hogy egy belgyógyász-endokrinológust is felkeres a leletekkel, a háziorvostól kell beutalót kérnie, aki ellenőrizheti, hogy nincs-e szükség más vizsgálatra, és kontrollálhatja a proktin szintet is. Ne izguljon!
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.