Mi lehet a betegség és a kiváltó ok, ezeknél a tüneteknél?

Fontos tudnivaló, hogy november 30-án védekezés nélküli szexuális kapcsolatot létesítettem egy új partnerrel. Ekkor épp meg voltam fázva, ezért utána el is mentem a háziorvoshoz, mert romlott az állapotom. Az orvos 875/125 mg Curam Duo-t és Cetirizint írt fel. Előbbiből sajnos figyelmetlenség miatt 1 napi adaggal kevesebbet vettem be. Ezek után arra lettem figyelmes, hogy a makkomról hámlik a bőr és alatta piros, ami napról napra terjed tovább, ez viszketéssel és jókora diszkomforttal jár. Ezen kívül a bal orrjáratom nyálkahártyája is kisebesedett, ami szintén viszket, illetve váladékozik. Valamint a már korábban diagnosztizált szemszárazságom tünetei is felerősödtrek, mely a viszketés melett fájdalmassá vált és a fényre is érzékenyebb lettem. Ma hajnalban pedig erősebb torokfájásra és 38, 4C fokos lázra keltem. Utóbbi nálam abszolút szokatlan, ezért komolyabb aggodalomra adhat okot, mivel, csak nagyobb problémák esetén szokott jekentkezni. Legutóbb 2016-ban volt, a bal herémre is átterjedt húgyúti fertőzés miatt. Tudom, komplikált a probléma, mert lehet nemi úton szerzett betegség és a Curam antibiotikum kiváltotta mellékhatás is, de valami támpontot azért próbáljanak meg adni. Milyen orvoshoz forduljak? Mi a legvalószínűbb ok? Stb.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szanyi Andrea válasza láz témában

Kedves Kérdező!

Orvosi vizsgálat nélkül korrekt véleményt adni nem lehet, de a leírtak alapján felmerül a gombás fertőzés gyanúja, mely lehet akár a szexuális kapcsolat, akár az antibiotikum szedés következménye is. Az ismételt láz, torokfájás oka lehet újabb fertőzés, nem a baktérium érzékenységének megfelelő antibiotikum szedése is. Az antibiotikumok felírásakor ugyanis nem történik bakteriológiai vizsgálat, mivel az igen jelentősen késleltetné a megfelelő kezelést. A péniszen levő elváltozás miatt keressen fel bőrgyógyászt, egyéb panaszaival forduljon háziorvosához.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2018. december 13., 01:05; Megválaszolva: 2018. december 16., 20:21
Kérdések és válaszok: Egyéb
Vérhigító oltásra
Tisztelt Webbeteg! AstraZeneca oltást követően háziorvosom azt javasolta, hogy a vérrögképződés megelőzésére két hétig szedjek Aspirin protect...
Lehet COVID utóhatás?
Tisztelt Doktornő! Nagyjából három hete pozitív lett a koronavírus tesztem. Igazából nem volt súlyos lefolyású nem volt lázam , csak orrfolyás...
Covid oltás után alkohol?
Tisztelt doktornő/doktor úr, Tegnap este fél 7-kor kaptam meg az első Szputnyik oltást, és kb. 15 órával később ittam 8 cl Unicumot és 1,5 dl...
Hasi fájdalom
Jó napot kívánok Több hónapja fenn álló hasi fájdalmam van puffadás kíséretében. Tavaly a varandosagom alatt ki derült hogy hepatitisz e vírus...
Éjszakai izzadás
Tisztelt hölgyem/uram! 27 éves nő vagyok és azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy nagyjából 4 napja éjszakánként erősebben izzadok. Nem...