Gyógyszerkölcsönhatás

Tisztelt Doktor ùr! Kardiológus magnerot tablettát írt fél. Szedem egy hete de nagyon ég a gyomrom tőle. Refluxos panaszaim miatt esomeprazol 20 mgos tablettát szedek de elfelejtettem megemlíteni neki. Szedhetem a két gyógyszert együtt? Köszönöm Krisztina

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Plósz János válasza magnézium témában

Szedhető együtt a két készítmény, de a savcsökkentő rontja a magnézium felszívódását, a magnerot pedig okozhat gyomor-bélrendzeri mellékhatást. Érdemes más típusú magnézium-készítményt is kipróbálni, esetleg magnézium-tartalmú ásványvízzel helyettesíteni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. december 15., 19:57; Megválaszolva: 2015. december 15., 20:02
Kérdések és válaszok: Egyéb
Lehetek rosszul a magnéziumtól?
Jó napot kívánok. 31 éves, 172cm magas, 60kg, két gyerekes (4éves ikrek) anyuka vagyok. Pszhiáter által felállított gyógyszereket szedek. Napi.:...
Lábgörcsre mennyi magnéziumot...
Lábgörcsöm volt. Magnéziumot kellet szedni. A doktor napi négy szemet irt elő. Csak az volt a baj, hogy pontosan nem nevezte meg, hogy melyiket szedjem....
Vitamin hiányT
Tisztelt Doktor úr/Doktor nő! Az érdekelne engem hogy vérvétellel kimutatható-e a vitamin hiány? Illetve miért van az hogy mikor vitamint szedek...
MagneB6
  Kedves Doktor Úr / Nő!   Káros a magne B6 szedése? Én minden este beveszek egy szemet már régóta, mivel régebben alvási...
Nappali és éjszakai izzadás
Az elmúlt évben fokozott izzadásban szenvedek. Nappal nyáron mindig, ősszel gyakran átüt a pólón is. Éjszakánként pedig gyakran izzadok takaró...