CT kontrasztanyag miatt bedagadt alkar

Tisztelt Doktor Úr/ Nő! A mai napon mellkasi és kismedencei ct vizsgálaton voltam, a petefészek tumor kezelésére kapott taxol hatásának kimutatása miatt. A vizsgálat során a jobb karomba kapott kontrasztanyg teljes mennyisége az ér mellé, a szövetekbe került. Az alkarom és a kézfejem bedagadt. Az oros vizesruháa borogatást javasolt. Kérdésem: elegendő-e a borogatás, vagy tudnék-e mást is tenni? Milyen problémát okozhat ez a sajnálatos baleset? Mennyi idő kell a felszívódásához? Válaszát várva tisztelettel: Kiss Renáta

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Boros Miklós válasza kontrasztanyag témában

Tisztelt Kérdező!

Szorosan meg kell figyelni. Mutassa meg háziorvosának. Ellenőrízze a bőrfelszínt és fokozódó fájdalom, láz esetén ellenőrzés. Szöveti elhalást is okozhat a kontrasztanyag. Borogassa tovább és használjon gyulladáscsökkentő krémet is.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. február 18., 22:13; Megválaszolva: 2011. február 21., 21:25
Kérdések és válaszok: Daganatos megbetegedések
Okozhat ez egészségkárosodást?
Jó napot! Arról érdeklődnék hogy otthon tároltam egy 5 literes kannába kb 4 liter keverék benzint és volt a kupakján egy repedés egy légtérbe...
Magas CA 125
Tisztelt Doktor Nő! 8 hetes terhes vagyok. Az első ultrahang vizsgálaton (akkor 5 hetes voltam) találtak az ultrahanggal: - Jobb oldal: 26X26 mm benne...
Műtét lehetséges-e
Csontrákot diagnosztizáltak, lehetséges - e ilyen esetben csípő protézis műtét. Tisztelettel: M. Ibolya
Hasnyálmirigyrák öröklődése...
Tisztelt Doktornő! Lassan 34 éves leszek. Kb 10 napos gyomorpanaszaim (gyomorfájdalom evés megkezdése után, büfögés, felhasi fájdalom) a napokban...