Hirdetés
      • Allergiás viszketés - szoptatás összefüggés, milyen allergiagyógyszert szedhetek szoptatás mellett

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő! 4 hete szültem, császárral. 30 napig clexane vérhigító szurit kellett kapnom. Másfél hete elkezdtem irtózatosan viszketni. Legfőképp az éjjeli órákban, a talpam, és a kezem viszketett, de olyannyira, hogy már nem is a babára ébredtem éjjel, hanem vakarózásra. Háziorvosom javaslatára abbahagytam 5 napja a vérhigító szurikat (mert ez okozhat allergiás tüneteket és viszketést), viszont 2 napra rá sem csökkent a viszketés, továbbá elkezdtek piros foltok, kiütések megjelenni a mellem alatti sávon. Időközben azt vettük észre, hogy babánk napközben nagyon nyugtalan, napokon keresztül vigasztalhatatlanul sír, és hogy nem-e lehet, hogy az én allergiás vakarózás tüneteim valamiféleképpen átjutnak szoptatás által belé is. Háziorvosom azt mondta, hogy a vakarózás miatt hisztamin, és további dolgok is felszabadulnak bennem, ami átjuthat a babába szoptatáskor, amitől nyugtalanná válhat. Ekkor kezdtem el szedni a Lendint, amitől viszont azt javasolta, hogy amíg szedem, addig ne szoptassak, mert a tájékoztatóban nem volt ilyen jellegű információ. 2 napig szedtem a Lendint, napi 2 szemet. Az esti szem után vörös kiütések jelentek meg a hónaljamtól a törzsemig, a kezemen, lábamon, könyökhajlatomon. Ezek a kiütések nem viszkettek, és se a talpam, sem a kezem sem viszketett úgy, mint mielőtt elkezdtem szedni a Lendint. Abbahagytam a Lendint, a kiütéseim is csökkentek (mindig estefelé jönnek ki a kiütések, és reggelre teljesen elmúlnak). Most 1 napja nem szedem a Lendint, és újra elkezdett viszketni a tenyerem és a talpam, enyhe kiütések vannak a kezemen. Időközben elkezdtem szoptatni is újra. Elég tanácstalan vagyok a továbbiakkal kapcsolatban. Egyrészt a vérhigítónak már rég ki kellett volna ürülnie a szervezetemből, szóval ha nem attól kezdtem el viszketni, akkor mitől?... Soha nem voltam allergiás semmire, és nem szedek más gyógyszert, nem eszek mást mint eddig. Továbbá azt is furcsának tartom, hogy a Lendin hatása az volt, hogy bár a viszketés elmúlt, de kiütéseim lettek tőle az egész testemen. Mit javasol, míg el nem jutok bőrgyógyászhoz/allergiavizsgálatra? Milyen gyógyszert szedhetek szoptatás mellett? A viszketés tényleg átjuttathat a babába olyan dolgokat, amitől nyugtalanná válhat? Feltöltök egy képet a kiütésemről, ami a Lendin szedése után jött ki. Válaszát előre is köszönöm!

        Dr. Bodnár Edina válasza a Szoptatás témában

        A tenyér és talp viszketés biztos hogy allergiás eredetű, de ha a Clexane szúrások helyén nem alakultak ki kiütések, nem valószínű, hogy az okozza. Nem iszik valami gyógyteát, tejtermelődést serkentő terméket nem fogyaszt? Allergiás mediátor anyagok, mint pl. a hisztamin átjuthatnak a babába, és kiválthatnak benne viszketést, amit nyugtalanságnak él meg a pici. Sajnos szoptatás alatt nem szedhető semmilyen antihisztamin (viszketéstcsillapító gyógyszer). Megpróbálhatja kívülről kezelni a tüneteket Aloe firsttel vagy esetleg lokális enyhe steroiddal (pl. Locoid), így nem kellene abbahagyni a szoptatást.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bodnár Edina
        bőrgyógyász, onkológus Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Bodnár Edina

        Kérdés: 2017. május 13., 22:23; Megválaszolva: 2017. május 23., 07:27

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Mar egy ideje küzdök vele én börgombanak mondanam canesten kremet hasznalok ra de az csak eltünteti max 1 napig hoszas hasznalat utan de visza jön kis potykent elkezdviszketni valadzik majd gyulladas ujbol viszketö érzes es nehéz megállni hogy ne...
        Tisztelt Doktor Úr! Az első tengerparti nyaralásom alatt a kézhajlatom elkezdett viszketni. Bekentem aloé vera krémmel, a sos vízre gyanakodtam. Viszont azóta is van hogy elkezd viszketni és piros is... mit tegyek ? Sajnos képet nemtudok küldeni,...
        Tisztelt doktornő! A mellékelt kép alapján mit tudna mondani? Viszkető, vörös, hámló foltok a herezacskóm. Köszönöm megtisztelő válaszát!
        Tisztelt Doktornő! Hozzátartozóm betegségével kapcsolatban szeretném kérdezni. Hasnyálmirigyen lévő cisztózus képlet (kb.2x3,5cm),amely nem növekszik,-jóindulatúnak nyilvánították,kontroll után-, okozhat e a bőrön megjelenő...
        Tisztelt Doktornő! Kb. egy hónapja egy pici , kb borsónyi nagyságú bőrből nem kiemelkedő piros folt jelent meg a jobb oldali mellhajlatomban, ami időnként viszket, főleg ha viz, nedvesség éri, vagy ha a karom felemelem. Eddig babahintőport...
        T. Doktornő! 39 éves nő vagyok, a hajammal eddig sosem volt gondom, pár éve hullott egyszer foltokban, de vashiány rendezésével visszasűrűsödött. Jelenleg viszont diffúz erős hullást (csomókban) tapasztalok egy hónapja, ami kb két hete...
        Kedves Doktornő! Pár hónappal ezelőtt megjelent a nyakamon egy akkor még kis méretű, testszínű, szemölcsnek kinéző képződmény, ami pár nappal ezelőtt megduzzadt és kétszeresére nőtt, olyan, mintha megtelt volna vérrel. Először csak...
        Kedves Doktor úr/nő, Az isotretionin kúrával kapcsolatban fordulnék önökhöz. Az arcbőröm nagyon zsíros és fénylő volt mindig, hatalmas tág pórusokkal karöltve. Pattanásaim többnyire apró tűhegynyi méretű kis pattanások voltak, nem...
        Tisztelt Doktornő, egy héttel ezelőtt bőrgyógyász egy kis csomót „tisztított ki” a jobb fülkagylóm mögött, közvetlenül ahol a fülkagyló a fejhez csatlakozik. Azt mondta hogy atheróma, ami előzőleg be volt gyulladva, az...
        Üdvözlöm! A kisfiam hónalján először szeptember végén jöttek ki olyan elváltozások, amik úgy néztek ki, mintha egy vízhólyag elpukkant volna, tehát kb. kör alakú, piros, hamhiányos folt. Több volt egymás mellett, a hónalj legfelsőbb...