Prebiotikum téma
Hasznos tudnivalók a probiotikumokról
WEBBeteg

Mit nevezünk probiotikumnak? Mikor alkalmazhatók, és mikor nem?
Prebiotikumok, probiotikumok, szinbiotikumok
WEBBeteg - Dr. Plósz János, gasztroenterológus
A bélflóra fő funkciója a kórokozókkal szembeni védelem, valamint az immunrendszer állandó készenléti szinten tartása. Ha a bélflóránk egyensúlya felborul, és a káros baktériumok száma megnő, célszerű probiotikumokat, prebiotikumokat alkalmaznunk az egyensúly helyreállítása érdekében.
Mikor szedjünk probiotikumot?
WEBBeteg - Dr. Borsi-Lieber Katalin
A probiotikumok a bél mikroflórájának olyan, jótékony hatással bíró, természetes, élő mikroorganizmusai, melyek segítenek megőrizni és helyreállítani bélflóránk egészségét, és ezzel immunrendszerünk megfelelő működésében is nélkülözhetetlenek.
A banán hatása a szervezetre - Mit rejt a praktikus csomagolás?
WEBBeteg - Dr. Reinhardt István
Azon túlmenően, hogy a banán a természet által legpraktikusabban csomagolt gyümölcs, és élvezeti értéke is magas, kétségtelenül számos egészségügyi előnnyel is jár a fogyasztása. Vegyük sorra!
Immunrendszer, bélflóra, probiotikum, prebiotikum - Orvosszemmel a fogalmakról
Naturwell® Életmód Központ
Immunrendszerünk soha nem szűnő működése életünk fontos biztosítéka. Sejtjei folyamatosan fésülik át szervezetünk minden részét, hogy a kórokozók és idegen anyagok hatásaitól megvédjen minket. Életmódunkkal, táplálkozásunkkal, döntéseinkkel ezeket a folyamatokat segítjük vagy hátráltatjuk.
Rendszertelen probiotikum kúra - Orvos válaszol
WEBBeteg
Az össze-vissza szedett sokféle probiotikumtól lehet-e problémám? Ha igen, milyen tünetekkel? Meddig lehet szedni a probiotikumokat? Mennyi ideig kell szünetet tartani egy újabb kúra előtt? Rossz ötlet-e ha váltogatom őket? Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.