Movember-mozgalom téma
A prosztata egészsége 40 fölött
WEBBeteg - Cs. K., fordító, Lektorálta: Dr. Lesznyák Judit
Élete első felében valószínűleg észre sem vette, hogy van prosztatája. A dióméretű nemi szerv a hólyag alatt helyezkedik el, és a petesejt megtermékenyítésére készülő spermiumokat védő folyadékot termel. Az egészséges prosztata anélkül működik, hogy felhívná magára a figyelmet. Az életkor előrehaladtával azonban a dolgok megváltoznak.
A prosztatamegnagyobbodás tünetei és következményei
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
A prosztatamegnagyobbodás során jelentkező tünetek az életminőségen sokat ronthatnak, ugyanakkor az állapot napjainkban nagyszerűen kezelhető. Gyanús esetben nem szabad tehát halogatni az orvos felkeresését, és nem érdemes kétes eredményű praktikákkal kísérletezni.
A prosztata betegségei és természetes védelme
Oxygen Medical - Dr. Babai László, prevenciós szakértő
A torontói egyetemen jó ideje vizsgálják az élelmiszerek és tápanyagok egészségre gyakorolt hatását. A prosztatarák megelőzése céljából is tesztelték már számos élelmiszer védőhatását, hogy még teljesebbé tehessék a betegség terápiáját.
Mi a prosztatarák?
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit, családorvos
A prosztatarák világviszonylatban a férfiak körében a tüdőrák után a második leggyakrabban előforduló rosszindulatú daganat, a betegek száma pedig az egész világon - így hazánkban is - évről-évre nő.
Prosztataproblémák - Miért forduljunk orvoshoz?
WEBBeteg - Dr. Szimuly Sándor
A leggyakoribb prosztatabetegségek közül annak gyulladását, jóindulatú megnagyobbodását, illetve daganatos elváltozását emelhetjük ki. Természetesen ettől jóval több megbetegedése ismert, azonban a legfontosabbak a fent említettek.
A prosztataminta-vétel
WEBBeteg - Dr. Benyó Mátyás PhD, urológus, andrológus szakorvos
Sok esetben válik szükségessé az urológiai kivizsgálás során olyan vizsgálómódszerek elvégzése, melyeket ajánlott műtői vagy hasonló speciális körülmények között végrehajtani. Ilyenek például a prosztataminta-vétel (biopszia) is.
Prosztatamegnagyobbodás: tünetek és diagnosztika
WEBBeteg - Dr. Szimuly Sándor, családorvos
A BPH (benignus prosztata hiperplázia vagy más néven jóindulatú prosztatamegnagyobbodás) jellemzően a 40 évesnél idősebb férfiak körében fordul elő. Az érintettek aránya a kor előrehaladtával nő (a 60 év fölötti férfiak akár felét is érintheti).
Dr. Bánfi Gergely: Az urológus is csak hozzánk hasonló ember, nincs ok félni tőle!
Dr. Bánfi Gergely
A Movember mozgalom néhány éve jelent meg hazánkban, és november hónapban a férfiegészséghez szorosan kapcsolódó urológiai szűrésekre hívja fel a figyelmet. Dr. Bánfi Gergely urológussal, a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinikájának adjunktusával beszélgettünk.
Mit lehet tenni a prosztata védelme érdekében?
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó
A férfiak maguk is sokat tehetnek annak érdekében, hogy megőrizzék prosztatájuk egészségét. Mire figyeljen? Mit tehet egészsége megőrzése érdekében?
Prosztatavizsgálat - Mire számíthat az orvosi rendelőben?
WEBBeteg - Dr. Kónya Judit
A kivizsgálás legkellemetlenebb, ám gyors és fájdalommentes része a prosztata végbélen keresztül történő vizsgálata, amely igen fontos információkkal szolgálhat az Ön orvosa számára.