Méz téma
A mézfogyasztás jótékony hatásai
WEBBeteg - Kósa-Boda Veronika, újságíró
A méz az ősidők óta az emberi táplálkozás része, igaz eleinte csak csemegének gyűjtötte az ősember, mára azonban mint gyógyterméket is használjuk. Mai ismereteink alapján a méz közel 70-féle gyógy- és fiziológiai hatással bír. Ám még ennek ellenére sem mindenkinek javasolt a fogyasztása.
Amiket rosszul tudunk az allergiáról
Budai Allergiaközpont - Dr. Potecz Györgyi, tüdőgyógyász, allergológus
Habár az allergiások száma folyamatosan emelkedik, a betegséggel kapcsolatban még mindig sok tévhit kering a köztudatban. A leggyakoribb tévedéseket tisztázzuk dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológussal, a Budai Allergiaközpont főorvosával.
A méz segítségével akár teljesen megszűnhet a fekély
Cukorbetegközpont - Dr. Arnold Dénes Arnold, sebész
Egy friss tanulmány szerint a diabéteszes láb és a cukorbetegség okozta fekély kezelésében az orvosi méz terápiás alkalmazásával gyorsabb és eredményesebb gyógyulást lehet elérni, így hiba lenne az orvoslás mellőzni ezt a módszert. A mézes sebkezelés előnyeiről, hatásáról dr. Arnold Dénes Arnolddal, a Cukorbetegközpont sebészével beszélgettünk.
Az erdélyi nők több száz éve főznek szirupot a fenyőrügyből!
Több mint TestŐr
Ma már ezt a népi hagyományt továbbfejlesztették, mert a főzés során sok hatóanyag hatása csökken. Így a szakemberek inkább a hidegen való kikeveréssel elegyítik a mézet és a fenyőrügyet. A hagyomány szerint nemcsak baktériumölő, de a légúti megbetegedéseknél is hatásos.
Mézzel a baktériumok ellen
Medipress
A FASEB Journal júliusi számában közölt tanulmány szerint a méz baktériumellenes összetevőt tartalmaz.
Bizonyos mézfajták hatékonyabbak lehetnek sebkezelésre, mint az antibiotikumok
MTI
Egyes mézfajták a felületi sérüléseknél és fertőzéseknél hatékonyabbak, mint az antibiotikumok: a sydneyi egyetem kutatói kimutatták, hogy a méz még a multirezisztens, azaz több antibiotikumnak ellenálló baktériumokkal szemben is segítséget nyújthat.
A méz mint antibiotikum
Független Hírügynökség
A közönséges méz eredményesen használható makacs torok-, orr- vagy fülfertőzés ellen - állapították meg kanadai kutatók, megerősítve az évszázados tapasztalatot.
a mézzel kapcsolatos
Orvos valaszol - Dr. Ábel Tatjána
TISZTELT DOKTORNŐ DOKTOR ÚR AZ A KÉRÉSEM HOGY MENNYI MÉZET FOGYASZTHATOK MIVEL CUKORBETEG VAGYOK ÉS AZT IS SZERETNÉM MEGÉRDEKLŐDNI HOGY A MÉZ MITŐL ÉDES HA NINCS BENNE CUKOR BÁR SZERENCSÉRE AZ ÉN CUKROM JÓ ÉS A VÉRNYOMÁSOM IS JÓ KÖSZÖNÖM.P. FERENCNÉ
A tartós mézfogyasztás kifejthet-e negatív hatást a szervezetre?
Orvos valaszol - Dr. Boros Miklós
Tisztelt Szakértő! Több mint egy éve, napi rendszerességgel 3 evőkanál mézzel ízesített teát iszom a reggelim mellé (1 liter) . A méz testvéremék méhészetéből származik, ahol antibiotikumot és egyéb vegyi anyagot biztosan nem használnak. A kérdés