Mérgező anyagok téma
Egészséges pajzsmirigy - Mit tehetünk érte?
Budai Endokrinközpont - Prof. Dr. Balázs Csaba, endokrinológus
Hazánkban a pajzsmirigyproblémák - elsősorban nők körében - népbetegségnek számítanak. Kevesek előtt ismert, hogy a betegség kialakulása helyes életmód és rendszeres vizsgálatok segítségével megelőzhető.
Két egészségügyi hatóság is feljelentést tett a MMS-cseppek forgalmazásával kapcsolatban
MTI
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) is büntetőfeljelentés tett az emberi szervezetre rendkívül ártalmas, úgynevezett MMS-cseppek forgalmazásával kapcsolatban.
Az aplasztikus vérszegénység okai, tünetei, lehetséges szövődményei és kezelése
BOE - Kulcsár Flóra, orvostanhallgató; Lektorálta: Dr. Juhász Dávid
Aplasztikus vérszegénységben azoknak a csontvelői őssejteknek a szaporodása, illetve fejlődése gátolt, amelyekből a vörösvértestek, a granulocyták, monocyták (az immunrendszer elemei) és a vérlemezkék származnak. Így ezen sejtek hiánya és csontvelő-elégtelenség alakul ki.
Súlyos egészségkárosodást okozhatnak az energiaitalok
MSN MaiNap/WEBBeteg
Az energiaitalokat főként a fiatalok fogyasztják nagyon gyakran, ám mostanában egyre többet hallunk ezeknek az italoknak az egészségkárosító, sőt életet veszélyeztető hatásairól. Cikkünkben az energiaitalok sokszor halálos veszélyeiről olvashat.
Nanoezüst a sportuházatban: Ártalmas az egészségre?
WEBBeteg - B. M., szakfordító
A nanorészecskék nagyon sokféle ruhaanyagban megtalálhatók. A ruhák gyártása során előszeretettel alkalmazzák a nanoezüstöt. Mi ennek az oka, és milyen hatással vannak egészségünkre ezek az apró ezüstrészecskék?
A légszennyezés növeli a koraszülés kockázatát
MTI
A nagyvárosi szennyezett levegő miatt akár 30 százalékkal magasabb az itt élő nőknél a koraszülés kockázata - idézte amerikai kutatók megállapítását a The Daily Telegraph brit napilap online kiadása.
Mérgező anyagok hatásai a hormonrendszerre
Orvostkeresek Egészségmagazin
Teflon edények, műanyag palackok és mosószerek. A mindennapi életben használatuk természetes, az egészségünkre gyakorolt hatásaik pedig csak évek múlva jelentkeznek. Utána jártunk, vajon tényleg veszélytelenek-e a környezetünkben található vegyi anyagok.
Vitatják az antibakteriális szappanok biztonságosságát
WEBBeteg - Cs. K. fordító
Több millió háztartásban használnak antibakteriális szappant illetve tisztítószert annak reményében, hogy azok segítenek megőrizni a család egészségét. Felmerül azonban a kérdés, hogy ugyanaz a vegyi anyag, mely képes megölni a különböző baktériumokat, vajon veszélyt jelent-e ránk?
Növényvédő szerek: szigorodó szabályozás
MTI
Az Európai Unió irányelvei szerint, de nemzeti szabályozás alapján döntenek a nem kívánatos hatóanyagok kivonásáról. Januárban fogadták el az új jogszabályokat.
Tovább marad a szervezetben a biszfenol
MTI
A palackokhoz és háztarási műanyagokhoz használt biszfenol-A (BPA) nevű mérgező anyag tovább marad az ember szervezetében, mint azt korábban gondolták. Nemcsak étellel, csapvízzel, de háziporral is bejuthat a szervezetbe, ahol az ösztrogén termelést megzavarva anyagcserezavart okoz, gyerekeknél pedig a központi idegrendszer működését befolyásolja.