Gesztációs diabétesz téma
Hogyan előzhető meg a terhességi cukorbaj?
WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos

A terhességi cukorbetegség egy ismert szövődmény a terhesség során. A gyakorisága népcsoportonként változó, 1 és 14 százalék között mozog, hazánkban 3-5 százalék. Előfordulása az anyai életkorral és az anyai testsúllyal együtt nő.
Az első trimeszterben történő hízás cukorbetegséget okozhat
WEBBeteg - Cs. K. fordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Az első trimeszterben történő túlzott súlygyarapodás jelentősen növeli a gesztációs diabétesz kockázatát – állítja egy tanulmány.
Kerülje el a terhességi cukorbetegséget személyre szabott mozgással
Németh Vivien, mozgásterapeuta, dr. Polyák Annamária, diabetológus
A terhességi cukorbetegség igen gyakori állapot a gyermeket váró nők körében, melynek jelentős rizikófaktora, ha az illető inzulinrezisztens, ha a családjában előfordult már cukorbetegség, illetve ha túlsúllyal küzd. Fontos tudni, ha már valakinél kialakult a gesztációs (azaz a terhességi) diabetes, azt sokkal nagyobb eséllyel fogja sújtani az állapot az azt követő várandósságoknál. Azonban mozgással a rizikó jelentősen csökkenthető!
Gyerekszülés 40 felett: mik a veszélyei?
WEBBeteg - B. M. , szakfordító
Ma már lehetséges az, hogy egy 40-50 éves, vagy a posztmenopauzális korban lévő nőnek is gyereke születhessen. Biztonságos az azonban, ha egy ilyen korú nőt hormonokkal „pumpálnak” tele? Fontos információk, melyekkel érdemes tisztában lenni!
Ismerje fel időben a terhességi cukorbetegséget!
nogyogyaszatikozpont.hu
Az adott, aktuális várandósság időszakában legelső alkalommal észlelt kóros szénhidrát anyagcserezavart nevezzük gesztációs, vagy terhességi diabétesznek. Kialakulását az örökletes hajlam, fizikai állapot és az életmód mellett a terhesség alatt bekövetkező hormonális változások is elősegítik. Kezelésével kapcsolatban dr. Turi Zsuzsanna szülész-nőgyógyász, a Nőgyógyászati Központ problémás terhességek gondozására specializálódott orvosa nyilatkozott.
Gesztációs diabétesz: Ablak a jövőre?
Medipress
A gesztációs diabétesz, vagyis a terhesség ideje alatt kialakuló cukorbetegség általában a szülést követően azonnal, vagy néhány hónappal a szülés után magától elmúlik. Ennek ellenére nagyon fontos, hogy a szülést követő hat hónap során a nők rendszeresen ellenőrizzék a vércukorszintjüket.
Terhességi cukorbetegség - A legjobb gyógyír a mozgás
orvostkeresek.hu
Az Amerikai Diabétesz Szövetség szerint „Az orvosoknak fel kell világosítaniuk a szülőképes korban lévő nőket a terhességi cukorbetegségről, hogy azok terhességük során egészséges életmódot folytathassanak.”
A terhességi komplikáció és az autizmus összefügg
WEBBeteg - Cs. K. fordító
A terhesség alatti komplikációk és a késői életkorban való gyermekszülés növeli a születendő gyermeknél az autizmus kockázatát – állítja több tanulmány is.
Kismama, aki GDM es
Orvos valaszol - Dr. Csuth Ágnes
Tisztelt dr úr/nő!
Van nekem egy nagyon nagy problémám. 33h
GDM-es kismama
Orvos valaszol - Dr. Boros Miklós
Tisztelt doktornő! 33 hetes terhes vagyok. A 24. hetet követően elvégzett OGTT eredménye 8, 5 lett, korábban nem volt semmilyen cukor panaszom. Heti rendszerességgel járok diabetológiára, tartom a diétát, a heti laboreredményeim: az éhomi 5, 1 a