Fogkrém téma
Miért népbetegség a fogszuvasodás? Tipikus hibák az otthoni fogápolásban
WEBBeteg
Sokan rettegnek a fogorvostól, hiszen a rendelőkben a hangsúly a már kialakult betegségek megszüntetésén van. Dr. Dima Mária Magdolna, a Heim Pál Kórház fogászati prevenciós megbízott osztályvezető főorvosa ezzel szemben azt hirdeti, hogyan óvhatjuk meg fogaink egészségét.
Szájhigiéniai ABC - Így ápoljuk fogainkat
Oxygen Medical - Dr. Benkő Krisztina, fogszakorvos
A fogak tisztán tartása, a megfelelő eszközhasználat és a rendszeres fogorvosi kontroll nem csak esztétikai szempontból fontos. A rossz vagy mozgó fogak az egészségre nézve is komoly kockázatot jelentenek.
A fluorid szerepe a fogak egészségében
WEBBeteg - B. M., szakfordító, Lektorálta: Dr. Csuth Ágnes, családorvos
A fluorid egy nyomelem, az emberi szervezet egyik fontos építőköve. Jelentős szerepe van a csontképződésben és a növekedésben.
A túlzott fluorbevitel veszélye: a dentális fluorózis
WEBBeteg - Dr. Gosztonyi Julianna Johanna, fogorvos
Fluorózis akkor alakul ki, amikor a fogzománc az elégtelen mineralizáció (vagyis az ásványi anyagok hiányos beépülése) miatt porózusabbá, érdesebbé, törékenyebbé válik. Ezt a fogzománc érési, fejlődési szakában történő túlzott fluoridbevitel okozza, leginkább tehát az 1-8. életévben jellemző, mert ez idő alatt fejlődik ki a maradó fogaink zöme az állkapcsunkban.
Mennyi fluorid legyen a fogkrémben?
MTI
A fluoridok megkeményítik a fog külső zománcrétegét, és meggátolják a baktériumok elszaporodását. Vitatott azonban, hogy mennyi az optimális fluoridtartalom a fogkrémekben.
Fogkrém-allergia - Ezek lehetnek a tünetek
WEBBeteg - Cs. K. fordító, Lektorálta: Dr. Veress Dóra, általános orvos
A fogkrémekben található fluorid allergén tulajdonságain kívül a fogkrém ízét biztosító egyéb összetevők is gyakran okozhatnak allergiás reakciót. Ezek közül a leggyakoribbak a fahéj, fodormenta, borsmenta, karvon és anetol. Mindezen kívül a fogkrémben található adalékanyagok és parabén is vezethet fogkrém-allergiához.
A fogzománc védelme
Orvostkeresek Egészségmagazin
A fogzománc a fog felszínét képező anyag, amely a test legkeményebb és legtöbb ásványi anyagot tartalmazó anyaga. De még ez az erős védelem is meg tud bomlani, elsősorban a táplálkozási és fogápolási szokásaink miatt, aminek következményei az érzékenység, később akár szuvasodás is lehetnek. A jelenségről és a teendőkről dr. Benkő Krisztina fogszakorvos beszélt.
Hogy őrizzük meg fogaink épségét?
WEBBeteg - B. M., szakfordító
Ideális esetben fogainknak, egész életünkön keresztül meg kellene maradniuk. Az egészséges emésztés, az étel alapos megrágásával kezdődik, amelyhez elengedhetetlen a fogak egészsége. A szép fogsor pedig esztétikai szempontból sem elhanyagolható.
Kisgyermekem fogai
Orvos valaszol - Dr. Varga Éva
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Kisfiam három éves. Felső fogsorán a sok eséstől a mind négy első fogacskájából le van törve egy-két milliméternyi sáv. Ezért fájlalja a fogait, harapni sem nagyon szeret, a fogmosást meg kifejezetten nem kedveli, azt
Fogkrémet nyeltem
Orvos valaszol - Dr. Boros Miklós
Tisztelt Doktornő! Tisztelt Doktor Úr!
Fogmosás közben véletlenül lenyeltem a fogkrémet (Elmex, aminfluorid tartalmú). Okozhat ez valamilyen problémát a későbbiekben? Mi a teendő?
Az esetet követően furcsa érzésem volt a nyelőcsö