Cukorbetegség
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
Jelenleg még nem teljesen tisztázott, hogy miért alakul ki 2-es típusú cukorbetegség (diabétesz) bizonyos embereknél, ám a fő rizikótényezők egyértelműek. Mi a különbség az 1-es és a 2-es típusú diabétesz között?
Orvos valaszol - Dr. Rakk Erika
Tisztelt Doktornő!
Komplett vér lelet vizsgálatom volt a cokor esetében csillagos volt az érték. 6-os. Kérdésem, hogy ez már olyan érték amiveltovább kell lépnem vagy nem.
Nem vagyok túlsulyos és heti 2-3 esetben legalább 30percet...
WEBBeteg.hu - Dr. Lesznyák Judit
A hirtelen kialakuló zavartság olyan ijesztő tünet, melyet minden esetben érdemes komolyan venni, és a lehető leggyorsabban felderíteni a lehetséges kiváltó okot. Természetesen nem kell mindig a legrosszabbtól tartani, hiszen olykor banális okozói is lehetnek, mégis - mivel a zavartság mindig a központi idegrendszer érintettségét jelenti - azonnali közbeavatkozást igényel.
WEBBeteg - Cs. K. fordító, Lektorálta: Dr. Árki Ildikó, háziorvos
A cukorbetegség megfelelő kezelésének egyik rendkívül fontos eszköze a rendszeres kontrollvizsgálatokon történő részvétel, valamint a helyesen végzett önvizsgálatok. Nem mindegy azonban, hogy milyen gyakorisággal jelenik meg a kivizsgálásokon, és hogyan követi nyomon saját állapotát.
A vizeletben lévő aceton a cukoranyagcsere zavarát mutatja. Megjelenése elsősorban az éhezési állapotokban vagy cukorbetegségben jellemző. Ilyenkor...
Az albumin a májban képződő fehérje, mely megtartja a folyadékot, ezzel megakadályozva azt, hogy kiszivárogjon a véredényből. Fenntartja a...
Az orális glükóz tolerancia teszt (OGTT) a vérglükóz meghatározásainak sorozata. Az OGTT-t rendelhetik a diabetes diagnosztizálásának...
WEBBeteg - Dr. Brasnyó Pál
Az inzulin fontos szerepet játszik szervezetünk anyagcseréjében. Inzulin hiányában, vagy hatásának csökkenésekor elmarad a sejtek glükózfelvétele, a glükóz raktározása, amely folyamatok magas vércukorszinthez vezetnek.
WEBBeteg - Laczikó Dorottya, klinikai kutató
Az A1C-teszt egy olyan vérteszt, amely információt biztosít a vizsgált személy átlagos vércukorszintjéről a mérést megelőző 3 hónap átlagát véve. Az A1C-tesztet gyakran nevezik hemoglobin A1C, HgbA1c vagy glikohemoglobin tesztnek is. Elsődleges tesztként használják a diabéteszkezelésben és -kutatásban, azonban ritkán nyújt hasznos információt önmagában.
WEBBeteg - T. A., újságíró
Közeledik az szja-bevallás időszaka. Tudta? Adókedvezményt a kormányrendeletben meghatározott betegségek esetén, alanyi jogon lehet igénybe venni - ilyen például a cukorbetegség, gluténérzékenység vagy a laktózintolerancia.
Orvos valaszol - Dr. Rakk Erika
isztelt Doktor Úr/Nő!
A páromnak(48 éves ffi) 3 éve volt egy pancreas resectios műtétje,melyből kifolyólag insulinos cukorbeteg lett, jelenleg 4x kell szúrnia magát 3×12 Novorapid, 1+ 30 E Tresiba degludek insulinra állitották át 1...
WEBBeteg - Dr. Zsuga Judit, neurológus, klinikai farmakológus
Kisebb táplálékbevitel és több mozgás: ezzel a metabolikus szindróma összes tünete egyszerre javítható, illetve megszüntethető.
WEBBeteg - Dr. Bessenyei Mónika, neurológus
A (poli)neuropátia a perifériás (környéki) idegeket érintő károsodás, mely általában nem önálló betegségként jelenik meg, hanem valamilyen anyagcsere-betegséghez - pl. cukorbetegséghez, alkoholizmushoz, vesebetegséghez, pajzsmirigybetegséghez, vitaminhiányhoz - társul, vagy valamilyen toxikus tényező okozza (gyógyszerek, kémiai szerek).
WEBBeteg - Dr. Dobi Gyöngyi, belgyógyász
Minden betegre legalább egy ember jut, akinél még nem jelentkeztek a cukorbetegség tünetei, ezért nem is tud róla. Ismerje meg a cukorbetegség fő tüneteit, első jeleit!
A lista folytatódik a következő oldalon, kérjük lapozzon!