hőemelkedés

Kedves Doktorúr! Panaszom a következő: szeptember óta hőemelkedésem van, szedtem walurinál maxot, használtam batrafen kenőcsöt, ceroxim, zinnat antibiotikumokat. A húgyúti fertőzés, női folyás elmúlt, de a hőemelkedés maradt - a gyógyszerszedés alatt is. Néha tompa alhasi fájdalmam van. Ami a helyzetemet bonyolítja, hogy 20 éve négyvégtagbénult vagyok, válltól lefelé béna vagyok baleset következtében, az érzéseim így talán nem a legmegbízhatóbb. Semmilyen gyógyszer nem viszi le a hőemelkedést. Mi lehet a bajom? Válaszát előre is köszönöm.

Dr. Árki Ildikó válasza hőemelkedés témában

Tisztelt Kérdező!

A lázas (hőemelkedéses) állapotok kivizsgálása komplex feladat

Húgyúti és nőgyógyászati fertőzést találtak Önnél. Leírásából úgy tűnik, mintha még maradt volna probléma azon a környéken. (alhasi fájdalom, hőemelkedés) .Persze lehet, hogy máshol (is) van probléma. Nem tudom, hogy eddig milyen vizsgálatok történtek a kóreredet felderítése érdekében. Ismételt nőgyógyászati vizsgálat, belgyógyászati vizsgálat, laborvizsgálatok, (vizelet tenyésztés) képalkotó vizsgálatok (hasi ultrahang) , szükségesek a továbblépéshez és persze ezek ismeretében a kezelés, vagy a további diagnosztikus vizsgálatok.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2012. december 26., 08:36 ;Megválaszolva: 2012. december 27., 15:26
Kérdések és válaszok: Urológiai megbetegedések
Post covid asszociált...
Tisztelt Doktornő! Olvastam összefoglalóját - illetve a külföldi tanulmányokat is - a post covid hólyaggyulladásról, amelytől immár másodjára...
Sexuális élet műtét után
Tisztelt Dr. Baki Márta! Először is nagyon köszönön az előző kérdésemre kapott választ, de elfelejtettem egy dolgot megkérdezni, így ezt még...
Kisebb vérzés a makkon
Tisztelt doktornő! Pár napja a makkomon kisebb vérzést és valami lepedék szerűséget vettem észre. Fájás vagy viszketés nincs, csak nem tudom mi...
4 CT hatása a herére
Tisztlet Doktornő! 24 évesen sajnos balesetem volt most októberben. Kórházba bekerülve teljes testet CT-vizsgálták kontrasztanyaggal. Majd...
Lágyéksérv utáni herefájdalom
Jó Napot 3 hónapja volt egy jobb oldali lágyéksérv műtétem, háló beültetéssel. A jobb oldali herém azóta fáj ha hozzáérek és nem akar...